235. Műtárgyak, bútorok, szőnyegek, ezüstök és ékszerek > Kandalló óra

1020. Kandalló óra

magyar, 19. sz. első fele, negyedütős szerkezet, feketére festett fa óratok, alabástrom oszlopokkal, aranyozott sárgaréz veretekkel, felső ívben festett figurális jelenettel, ingával,

m: 59 cm

működőképes, óra hátlap hiányzik, sérült, hiányos tok, javításra szorul