872. Tajtékpipa
Bécs, 19. sz. vége, faragott tajték, 1817-1897 évszámmal és H.M. tulajdonosi monogrammal, ezüst szerelékén 1872-1922 közötti, bécsi 900 ezrelékes ezüst fémjel, "PR" mesterjegy, eredeti tokján: "Ludwig
pipafej m: 8,8 cm
Hartman und Eidan, Wien" jelzet