237. Néprajzi tárgyak
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
501-520
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-736]
Mérleg, 10 kg-os
magyar, 20. sz. eleje, öntöttvas és kovácsoltvas, sárgaréz tányérral
501. tétel
Tányér, 17 db
Hollóháza, Apátfalva és Wilhelmsburg, 20. sz. eleje, festett keménycserép, több darab sérült
502. tétel
Dugópuhító
magyar, 19. sz. vége, öntöttvas, fa talpon
503. tétel
Dugóbeverő
Tokaj, 20. sz. eleje, esztergált fa és nikkelezett vas, kopott
504. tétel
Tányér pár
magyar, 18. sz., ón, nemesi címerrel, sérült, hiányos
505. tétel
Kávédaráló
Ausztria, 19. sz. vége, öntöttvas és sárgaréz
506. tétel
Süvegcukorvágó
magyar, 1900 körül, kovácsoltvas, fa nyéllel és talpon, nyél sérült
507. tétel
Kávédaráló
magyar, 20. sz. eleje, fa és sárgaréz, fiókja sérült
508. tétel
Fali kávédaráló
német, 20. sz. eleje, festett porcelán, öntöttvas és üveg, fa hátlapon, a fa tető pótlás
509. tétel
Mozsár
magyar, 19. sz. vége, sárgaréz
510. tétel
Ágymelegítő
német, 1900 körül, vörös- és sárgaréz, kis sérüléssel
511. tétel
Petróleumlámpa
magyar, 19. sz., sárgás hutaüveg, réz szerelékkel
512. tétel
Petróleumlámpa
magyar, 19. sz. vége, festett tejüveg, réz szerelékkel, repedt
513. tétel
Bödön
Budapest, 20. sz. eleje,"Gránit Gyár", mázas cserép, jelezve az alján
514. tétel
Dísztányér, 12 db
Hollóháza, és Wilhelmsburg, 1900 körül, festett keménycserép
515. tétel
Mérleg, 15 kg-os
magyar, 19. sz. vége, öntöttvas és réz, felújított
516. tétel
Keménycserép, 12 db
Hollóháza és Wilhelmsburg, 20. sz. eleje, festett keménycserép
517. tétel
Esküvői tányérok, 7 db
Észak-Magyarország, 1904-1911, festett, aranyozott keménycserép, feliratokkal és monogramokkal
518. tétel
Talpas pohár
Erdély, 19. sz. első fele, színtelen hutaüveg, köszörült díszítéssel, apró sérüléssel
519. tétel
Palack dugóval
Zemplén, 19. sz. második fele, színtelen hutaüveg, "gerezdes" díszítéssel
520. tétel
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
501-520
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-736]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS