237. Néprajzi tárgyak
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
621-640
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-736]
Kanászkürt
Somogy megye, 1914, Kapoli Antal munkája, szarv, karcolt és választóvizes díszítéssel, kis hibával
621. tétel
Csikóbőrös kulacs
Alföld, 20. sz. eleje, esztergált fa, bőrbevonattal és szíjjal
622. tétel
Csutora
Alföld, 20. sz. eleje, tölgyfa, kovácsoltvas abroncsokkal, bőrszíjjal, dugó hiányzik
623. tétel
Szűrő-keverő kanál, 2 db
Alföld, 20. sz. eleje, faragott fa
624. tétel
Sajtár és lisztes kanál
Bihar megye, 20. sz. eleje, fa dongák, vas abronccsal és faragott fa
625. tétel
Kutyagerinc
Hortobágy, 20. sz. eleje, faragott fa
626. tétel
Kutyagerinc
627. tétel
Vőfély fokos
magyar, 20. sz. eleje, öntöttvas
628. tétel
Ostornyél
Somogy megye, 19. sz. vége, faragott, vésett fa
629. tétel
Baltafej
Erdély, 19. sz. eleje, kovácsoltvas, beütött díszítéssel
630. tétel
Billog
Alföld, 20. sz. eleje, kovácsoltvas, fa nyéllel, "J P" tulajdonosi monogrammal
631. tétel
Képkeret
Észak- Magyarország, 20. sz. eleje, faragott fa, sérült
632. tétel
Mángorló
Kalotaszeg, 1911(?), faragott, vésett, díszítésű fa
633. tétel
Juhászbot
Somogy megye, 1948, Kapoli Antal munkája, faragott fa és csont
634. tétel
Kalap és süvegforma, 16 db
19. sz. vége - 1900 körül, különféle faragott fa, Proveniencia: egy egri kalapos műhelyből
635. tétel
Kékfestő dúc, 19 db
Alföld, 19. sz. vége, fa és réz
636. tétel
Esztergom látképe
1900 körül, színezett szalmaintarzia, kis sérüléssel
637. tétel
Lámpás
magyar, 19. sz. vége, fa tok, hutaüveg és fém hátlap
638. tétel
Lámpás
Alföld, 19. sz. vége, fa tok, üveg és fém
639. tétel
Tiloló, 2 db
Erdély, 19. sz. második fele, faragott vésett fa és kovácsoltvas
640. tétel
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
621-640
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-736]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS