237. Néprajzi tárgyak
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
661-680
[681-700]
[701-720]
[721-736]
Hinterglas - Vir Dorolum és Fájdalmas Mária
német, 18. sz. második fele, festett üveg
661. tétel
Ex voto
német, 1722, olaj, fa
662. tétel
Kolostormunka - A gyermek Jézus
osztrák, 18. sz., viasz sodort fémszál, brokátselyem, üvegpaszta, egykorú keretben, üveg pótolt
663. tétel
Ereklyetartó kereszt
magyar, 18. sz. vége, üvegezett fa, fém, textil és viasz applikáció, sérült
664. tétel
Áldó Krisztus medál
orosz, 1900 körül, 84-zlotnyikos ezüst, festett gyöngyház, "AK" mesterjeggyel, keret aranyozva, kopott
665. tétel
Férfi szent
magyar, 19. sz. második fele, faragott, festett fa, sérült, hiányos
666. tétel
Zárdamunka - Szent Erzsébet
magyar, 18. sz. vége, akvarell, fémszálas hímzésű textil, színes üveg applikáció
667. tétel
Üvegikon - Szent Miklós
Füzesmikola, 1900 körül, festett üveg, törött, festése kopott
668. tétel
Üvegikon - Nagy Sándor
Dél Románia, 19. sz. eleje, festett üveg, sérült
669. tétel
Üvegikon - Szent Heléna és Konstantin
Gyulafehérvár, 19. sz. második fele, festett üveg
670. tétel
Üvegikon - Szent Miklós
671. tétel
Üvegikon - Mária a gyermekkel és szentekkel
Fogaras, 19. sz. első fele, festett üveg, sérült
672. tétel
Ikon - Deézisz
Észak-kelet Kárpátok, 19. sz. eleje, olaj, fa, aranyozott, faragott keretben, sérült
673. tétel
Püspök szent
Szerbia, 19. sz. vége, olaj, vászon
674. tétel
Ortodox szent
Szerbia, 20. sz. eleje, olaj, fa, faragott, aranyozott keretben, restaurált
675. tétel
Tanító Krisztus
orosz, 19. sz. második fele, olaj, fa, préselt sárgaréz rizával
676. tétel
Triptichon
1900 körül, olaj, fa, sérült
677. tétel
Triptichon
Közel-Kelet, 19. sz. vége, faragott, vésett pala
678. tétel
Kenyérpecsételő, 2 db
Máramaros, 19. sz. vége, faragott vésett fa
679. tétel
Kétoldalas ikon, 3 db
görög vagy bolgár, 19. sz. vége, olaj, fa, Mária születése, bemutatása a templomban és ortodox szentek
680. tétel
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
661-680
[681-700]
[701-720]
[721-736]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS