237. Néprajzi tárgyak
[301-320]
321-340
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-736]
Kancsó
Felvidék, 1868, ónmázas fajansz, alján "R" jelzés, restaurált
321. tétel
Tányér
Felvidék, 18. sz. vége, ónmázas fajansz, korabeli drótos javítással, sérült, repedt
322. tétel
Olajos korsó
Felvidék, 1824, ónmázas fajansz, "Imro Kasachc" és "Svati Vendelin 1824" feliratokkal, jelezve az alján: "M", kis sérülésekkel
323. tétel
Bokály
Kaca, 18. sz. vége, mázas cserép, kis sérüléssel
324. tétel
Kancsó
Erdélyi szász, 19. sz. első fele, mázas cserép, kis sérüléssel
325. tétel
Bokály
Homoróddaróc, 19. sz. első fele, mázas cserép, repedt
326. tétel
Tányér
Kaca, 19. sz. eleje, mázas cserép, a máz restaurált
327. tétel
Bokály
Márpod, 18. sz. vége, mázas cserép, hajszálrepedt
328. tétel
Bokály
Szászkézd, 1804, sgraffitós mázas cserép, apró sérüléssel
329. tétel
Bokály
Szászkézd, 1802, sgraffitós mázas cserép, repedt
330. tétel
Bokály
Homoróddaróc, 19. sz. első fele, mázas cserép, hajszálrepedt
331. tétel
Kályhacsempe
Kalotaszeg, 18. sz. második fele, mázatlan cserép
332. tétel
Királybokály
Brassó, 18. sz. vége, mázas cserép, apró sérüléssel
333. tétel
Bokály
Beszterce, 1799, mázas cserép, kis sérüléssel
334. tétel
Kályhacsempe
Csíkmadaras, 18. sz. első fele, mázatlan, csillámos cserép
335. tétel
Kályhacsempe
Magyargyerőmonostor, 18. sz. második fele, mázatlan, csillámos cserép
336. tétel
Kályhacsempe
Csíkmadaras, 1644, mázatlan cserép, restaurált
337. tétel
Kályhacsempe
Kalotaszeg, 18. sz. második fele, mázatlan, csillámos cserép, hajszálrepedt
338. tétel
Kályhacsempe
Váralmás, 16. sz. vége, mázatlan, csillámos cserép
339. tétel
Kályhacsempe, 2 db
Beszterce, 18. sz. második fele, mázas cserép, kis mázhibával
340. tétel
[301-320]
321-340
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-736]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS