237. Néprajzi tárgyak
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
701-720
[721-736]
Törülköző, 3 db és 1 db abrosz
Észak - Magyarország, 20. sz. eleje, vászon, hímzett, monogramos díszítéssel
701. tétel
Szőttes terítő, 3 db
Dráva menti horvát, 20. sz. eleje, szövött vászon (ágy és asztalterítő)
702. tétel
Szőttes terítő, 4 db
Észak - Magyarország, 20. sz. eleje, szövött és hímzett vászon
703. tétel
Ágyvég, 3 db
Erdély, 20. sz. eleje, szövött és hímzett vászon
704. tétel
Vőfélykendő
Kalotaszeg, 19. sz. második fele, varrottas díszítésű vászon, foltos
705. tétel
Szőttes, 4 db
Észak - Magyarország, 20. sz. eleje, szövött, hímzett vászon
706. tétel
Ágyvég, párnahuzat és 2 db párnacsúcs
Kalotaszeg, 19. sz. vége, szövött és varrottas díszítésű vászon
707. tétel
Párnacsúcs és 2 db ágyvég
Máramaros, 19. sz. vége, szövött és hímzett díszítésű vászon
708. tétel
Ágyvég, 5 db
Máramaros, 19. sz. vége, hímzett és szövött díszítésű vászon
709. tétel
Párnahuzat, 4 db
Kalotaszeg, 19. sz. vége, hímzett vászon
710. tétel
Párnahuzat, 3 db
711. tétel
Falvédő
Erdély, 19. sz. vége, keresztszemes hímzésű vászon
712. tétel
Ágyterítő
Maros megye, 1900 körül, házivászon keresztszemes hímzéssel
713. tétel
Párnahuzat, 4 db
Kalotaszeg, 19. sz. vége, 1-1sérült ,javított
714. tétel
Párnahuzat, 3 db
715. tétel
Szőttes pár
20. sz. közepe, kilim technika, sérült
716. tétel
Szőttes
20. sz. közepe, kilim technika
717. tétel
Szökröny (Szuszék)
Baranya megye, 19. sz. második fele, ácsolt bükkfa, vésett karcolt és diópácos díszítéssel
718. tétel
Szuszék
Nógrád megye, 1846, ácsolt tölgyfa, vésett és festett díszítéssel
719. tétel
"Templomi láda"
Morgonda, 16. sz. második fele, ácsolt bükkfa, festett díszítéssel, sérült
720. tétel
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
701-720
[721-736]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS