237. Néprajzi tárgyak
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
401-420
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-736]
Kályhacsempe
Kalotaszeg, 19. sz. második fele, mázas cserép, kis mázhibával
401. tétel
Kályhacsempe
Kalotaszeg Váralmás, 1892, Müller József munkája, mázas cserép, sérült
402. tétel
Kályhacsempe
Háromszék, 18. sz. első fele, mázatlan, csillámos cserép, repedt
403. tétel
Korsó
Vámfalu, 19. sz. vége, mázas cserép
404. tétel
Kancsó
Nagyszeben, 1840, mázas cserép, rátétes díszítéssel, alja restaurált
405. tétel
Kiöntőcsöves kancsó
Nyugat - Magyarország, 1848, mázas cserép, benyomott díszítéssel, mázhibás
406. tétel
Boroskancsó
Nagyszeben, 19. sz. második fele, mázas cserép, kis sérüléssel
407. tétel
Kályhacsempe, 5 db
Balaton felvidék, 19. sz., mázas cserép, kis sérüléssel
408. tétel
Sarok kályhacsempe, 3 db
Balaton-felvidék, 1900 körül, mázas cserép, sérült
409. tétel
Kályhacsempe
Bánffyhunyad, 19. sz. második fele, mázas cserép, Veres János jelzésével
410. tétel
Kályhacsempe, 4 db
Balaton-felvidék, 1900 körül, mázas cserép, egyik sérült
411. tétel
"Szemes" kályha
412. tétel
Hordókulacs
Hódmezővásárhely, 1873, mázas cserép, "Kováts József ....", felirattal
413. tétel
Gyereketető és gyerekedény, 4 db
Erdély, 19. sz. vége, mázas cserép
414. tétel
Korsó, 2 db
Hódmezővásárhely és Csákvár, 19. sz. vége, mázas és mázatlan cserép
415. tétel
Persely
Alföld, 19. sz. második fele, mázatlan cserép
416. tétel
Miskakancsó
Hódmezővásárhely, 19. sz. vége, mázas cserép, rátétes díszítéssel
417. tétel
Örökmécsestartó edény
Hódmezővásárhely, 19. sz. vége, mázas cserép, utólagos vas tartóval
418. tétel
Pálinkás kancsó
Gyöngyös, 1884, mázas cserép, sérült
419. tétel
Persely, 3 db
Alföld, 19. sz. második fele, mázas cserép
420. tétel
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
401-420
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-736]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS