Váza
Japán, 19. sz. második fele, Arita manufaktúra, festett porcelán, vörös-kék imari dekorral, főnix és daru ábrázolással, matt aranyozással, j.n.
1121. tétel
Dísztál
Kína, 20. sz. eleje, festett porcelán, virágos motívummal, alsó peremen négy szerencseszimbólummal, máz alatti kék Kangxi periódusra visszadatált jelzettel
1122. tétel
Szerencsehozó Isten
Kína, 20. sz., festett porcelán, alján masszába nyomott jelzettel, a Három Csillagisten közül a Siker Istene
1123. tétel
Dísztál
Kína, 20. sz. eleje, festett porcelán, máz alatti kék krizantémokkal, alsó peremén stilizált virágokkal, máz alatti festett kék jelzettel
1124. tétel
Váza
Kína, 19. sz. vége, festett porcelán, máz alatti kék szilvavirágos dekorral, szájperemén restaurált
1125. tétel
Vázapár
Kína, 19. sz. vége, festett, aranyozott porcelán, Fo oroszlános fülekkel, képmezőkben pávák és pillangók, egyik alja átfúrva és sérüléssel, másik nyaka restaurált, fa talapzatokkal
1126. tétel
Talpas pohár
Kína, Canton, 19. sz. vége, réz, teljes felületén zománcfestett, vendégek érkezése jelenetekkel, szimbólumokkal, zománcfelület sérüléssel
1127. tétel
Füles edény
Kína, 19. sz. második fele, elefántfej füllel, fémszálas berakással díszítve, alján jelzettel
1128. tétel
Tsuba
Japán, 18. sz. második fele, kovácsoltvas, szerzetes a forrásnál ábrázolással
1129. tétel
Legyező
Kína, Canton, 19. sz. második fele, festett selyem, figurális díszítéssel, csont lapokból faragott arcokkal, lakkfestett fa nyéllel, restaurált
Tang énekek, 1713