Emeletes írószekreter
osztrák, 19. sz., fenyőfa alapon diófa borítással, jávorfa, paliszander és topolyafa intarziával, írólapja mögött 5 kis fiókkal, bronz veretekkel, sérült
823. tétel
Állóóra
német, 18. sz., jelzett: I. F. Schweppenheuser, faragott tölgyfa tokban, ingával, súlyokkal
824. tétel
Írókomód
magyar, 19. sz. második fele, fenyőfa alapon diófa borítással, jávorfa intarziával, lehajtható fiók homloklapja mögött négy kis fiókkal, kis sérüléssel
825. tétel
Smizett
magyar, 19. sz. vége, fenyőfa alapon diófa és diógyökér borítással, öntött sárgaréz veretekkel, 6 db kulccsal, felújított
826. tétel
Tálalószekrény
magyar, 19. sz., fenyőfa alapon diófa borítással, jávorfa és paliszander berakással, öntött, aranyozott sárgaréz veretekkel, 3 db kulccsal, felújított
827. tétel
Írószekreter
magyar, 19. sz., fenyőfa alapon diófa és topolyafa borítással, lehajtható írólapján posztó rátéttel, mögötte 6 kis fiókkal, sárgaréz veretekkel, 3 db kulccsal, felújított
828. tétel
Írószekreter
829. tétel
Komód
francia, 1900 körül, tölgyfa alapon mahagóni borítással, öntött sárgaréz veretekkel, tetején márványlappal
Írószekreter
832. tétel
Írókomód
833. tétel
Vitrin
magyar, 19. sz. második fele, fenyőfa alapon topolyafa borítással, esztergált kőrisfa polctartókkal, faragott díszítéssel, hátoldalán három tükörrel, 1 db kulccsal
834. tétel
Íróasztal
magyar, 20. sz. eleje, asztallapján fenyőfa alapon cseresznyefa és topolyafa borítással, mahagóni intarziával, faragott cseresznyefa lábazaton, egy fiókkal, 1 db kulccsal, kis sérüléssel
835. tétel
Imazsámoly
magyar, 19. sz. vége, fenyőfa alapon diófa borítással, esztergált és faragott díszekkel, kihajtható térdeplővel, felfelé nyíló könyöklő alatt rekesszel
836. tétel
Redőnyös írószekreter
837. tétel
Szalonasztal
magyar, 1900 körül, tölgyfa alapon mahagóni borítással, jávorfa intarziás díszítéssel, egy fiókkal, kis sérüléssel
838. tétel
Íróasztal
francia, 19. sz. vége, tölgyfa alapon mahagóni borítással, tetején préselt, aranyozott bőr borítással, esztergált lábakon, aranyozott sárgaréz veretekkel