259. Néprajzi tárgyak
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-800]
[801-820]
[821-840]
[841-860]
[861-880]
881-900
[901-920]
[921-940]
[941-960]
[961-980]
[981-1000]
[1001-1020]
Butella
Hódmezővásárhely, 1888, karcolt díszítésű, feliratos mázas cserép
881. tétel
Butella
Hódmezővásárhely, 1883, karcolt díszítésű mázas cserép
882. tétel
Kancsó
Csákvár, 19. sz. második fele, mázas cserép, hasán: "Dícsérjük az Úr nevét, igyuk meg a szőlő levét" felirattal, kis mázhibákkal
883. tétel
Butella
Hódmezővásárhely, 1874, karcolt feliratos, mázas cserép
884. tétel
Tejeskancsó
Hódmezővásárhely, 19. sz. vége, mázas cserép, kis mázhibákkal
885. tétel
Butella
Békés, 1871, karcolt, mázas, feliratos cserép, apró mázhibával
886. tétel
Butella
Hódmezővásárhely, 1868, karcolt feliratos, mázas cserép
887. tétel
Butella
Hódmezővásárhely, 1892, karcolt díszítésű, feliratos cserép
888. tétel
Butella
Mezőtúr, 1883, karcolt feliratos, mázas cserép, kis sérüléssel
889. tétel
Bödön fedővel
Csákvár, 19. sz. második fele, mázas cserép, apró sérüléssel
890. tétel
Kancsó
Szekszárd, 19. sz. vége, mázas cserép, sérült
891. tétel
Butella
Mezőtúr, 1876, karcolt feliratos, mázas cserép
892. tétel
Hordó butella
Hódmezővásárhely, 19. sz. második fele, mázas cserép
893. tétel
Butella
Békés, 1877, karcolt díszítésű, feliratos cserép, "Készítette Högyes János..."
894. tétel
Vőfélykulacs
Felsőszölnök, 19. sz. második fele, mázas cserép, karcolt és rátétes díszítéssel
895. tétel
Kancsó
Csákvár, 19. sz. második fele, mázas cserép, restaurált
896. tétel
Kiöntőcsöves boroskancsó
Nyugat-Dunántúl, 1895, mázas cserép, rátétes díszítéssel, "FM" monogrammal, sérült, hiányos
897. tétel
Dohánytartó
Rimaszombat, 19. sz. második fele, mázas cserép, rátétes díszítéssel, fedele pótolt, mázhibás
898. tétel
Butella
Hódmezővásárhely, 1883, karcolt díszítésű, feliratos mázas cserép, kis mázhibával
899. tétel
Butella
Hódmezővásárhely, 1887, karcolt díszítésű, feliratos mázas cserép, "ez pálinka gonosz ital ki azt isza hamar meghal..." felirattal, restaurált
900. tétel
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-800]
[801-820]
[821-840]
[841-860]
[861-880]
881-900
[901-920]
[921-940]
[941-960]
[961-980]
[981-1000]
[1001-1020]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS