Mellény
Erdély (Gyimes), 20. sz. eleje, hímzett irha, sérült
993. tétel
Női ruha (szoknya és ing)
Dráva menti horvát, 20. sz. eleje, vászon csipkebetéttel és fém "pityke" rátéttel
994. tétel
Mellény
Erdély, 20. sz. első fele, hímzett és gyöngy rátétes irha
995. tétel
Bújka
Kalotaszeg, 20. sz. első fele, posztó alapon ripsz rátéttel, gyöngy díszítéssel, sérült
996. tétel
Kilim szőttes
Balkán, 20. sz. első fele, festett gyapjú, sérült
997. tétel
Ékszeres-leveles doboz
Ausztria, 19. sz. második fele, hajlított festett fakéreg, lelőhely: Alsószentmárton, hozzátartozik: 3 db menyasszonyi fátyol, koszorú, 2 db selyem öv, 2 db főkötő, 10 db ruhatű
998. tétel
Kilim szőttes
Balkán, 19. sz. vége, festett gyapjú
999. tétel
Kilim szőttes
Balkán, 19. sz. vége, kopott, fakó