259. Néprajzi tárgyak
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-800]
[801-820]
[821-840]
[841-860]
861-880
[881-900]
[901-920]
[921-940]
[941-960]
[961-980]
[981-1000]
[1001-1020]
Bokály
Szászkézd, 1811, mázas cserép, sgraffitós díszítéssel, sérült, javított
861. tétel
Kályhacsempe
Kalotaszeg, 19. sz. második fele, mázas cserép, kis mázhibával
862. tétel
Kályhacsempe
Kalotaszeg, 19. sz. második fele, mázas cserép, "BI" monogrammal
863. tétel
Kályhacsempe
Kalotaszeg, 19. sz. második fele, mázas cserép, apró sérüléssel
864. tétel
Kályhacsempe
Kalotaszeg, 1895, mázas cserép, kis mázhibával
865. tétel
Kályhacsempe
Kalotaszeg, 19. sz. második fele, mázas cserép, mázhibás
866. tétel
Kályhacsempe (sarok)
867. tétel
Kályhacsempe
Kalotaszeg, Váralmás, 18. sz. vége, mázatlan cserép, repedt
868. tétel
Kályhacsempe
Barcaújfalu, 19. sz. első fele, mázatlan, csillámos cserép
869. tétel
Kályhacsempe
Küsmöd, 19. sz. vége, mázas cserép, apró mázhibákkal
870. tétel
Kályhacsempe
erdélyi szász, 19. sz. eleje, mázas cserép, "Michael Indscher" felirattal, hiányos
871. tétel
Butella
Hódmezővásárhely, 1887, karcolt díszítésű, feliratos mázas cserép
872. tétel
Hordó butella
Hódmezővásárhely, 19. sz. második fele, mázas cserép, sérült, egyik lába törött
873. tétel
Butella
Hódmezővásárhely, 1887, karcolt díszítésű, feliratos mázas cserép, égetési mázhibával
874. tétel
Butella
Mezőtúr, 1877, mázas, feliratos cserép
875. tétel
Butella
Mezőtúr, 1874, karcolt díszítésű, feliratos mázas cserép, Varga Mihály munkája
876. tétel
Butella
Mezőtúr, 1883, karcolt feliratos cserép, "Nézze szomszéd asszony desep bútelám van hatudna hun vetem..." felirattal
877. tétel
Butella
Mezőtúr, 19. sz. vége, karcolt feliratos, mázas cserép, mázhibás
878. tétel
Butella
Hódmezővásárhely, 1863, karcolt díszítésű, feliratos mázas cserép, apró mázhibákkal, hajszálrepedt
879. tétel
Butella
Hódmezővásárhely, 1887, mázas, karcolt feliratos cserép
880. tétel
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-800]
[801-820]
[821-840]
[841-860]
861-880
[881-900]
[901-920]
[921-940]
[941-960]
[961-980]
[981-1000]
[1001-1020]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS