118. Borsos Miklós (Nagyszeben, 1906 - Budapest, 1990)
"Rajzoló"
rézkarc, papír
190*295 mm
j.j.l.: Borsos Miklós; b.l.: Rajzoló; k.l.: 5/100; b.l. a lemezen: Borsos M.