254. Néprajzi tárgyak
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
581-600
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-800]
[801-820]
[821-840]
[841-860]
[861-870]
Csizma alakú butella (tréfás ivóedény)
Nagyszeben, 19. sz. eleje, mázas cserép
581. tétel
Bokály
Erdély, 19. sz. eleje, mázas cserép, sérült
582. tétel
Bokály
Szászkézd, 1811, sgraffitós, mázas cserép, restaurált
583. tétel
Bokály
Barcaság, 19. sz. első fele, mázas cserép, sérült
584. tétel
Tányér
Barcaság, 20. sz. eleje, mázas cserép, apró csorbákkal
585. tétel
Tányér
Románújfalu, 19. sz. vége, mázas cserép, sérült
586. tétel
Bokály
Zilah, 19. sz. második fele, mázas cserép, sérült
587. tétel
Tányér
Zilah, 1900 körül, mázas cserép, sérült
588. tétel
Tányér, 2 db
Szilágyság, 20. sz. eleje, mázas cserép
589. tétel
Tányér, 2 db
Dés, 19. sz. vége, mázas cserép
590. tétel
Tányér, 3 db
Vámfalu, 19. sz. vége, mázas cserép, apró sérülésekkel
591. tétel
Kancsó
Sárospatak, 1879, mázas cserép, karcolt díszítéssel, "... készült 1879 Augusztus 1. Készítette Gergei József..."
592. tétel
Nő alakú persely
Csákvár, 19. sz. vége, mázas cserép
593. tétel
Csizma alakú butella
Alföld, 19. sz. második fele, mázas, karcolt díszítésű cserép
594. tétel
Nő alakú só- és paprikatartó
Felvidék, 20. sz. eleje, ónmázas fajansz, hiányos
595. tétel
Kalamáris
Sárospatak, 19. sz. második fele, mázas cserép, rátétes díszítéssel, "BF" monogrammal, sérült
596. tétel
Kalamáris
Közép-Dunántúl, 19. sz. második fele, ónmázas cserép, kis sérüléssel
597. tétel
Királybokály
598. tétel
Tányér
Torda, 19. sz. második fele, mázas cserép, apró sérülésekkel
599. tétel
Bokály
Barcaság, 19. sz. eleje, mázas cserép, restaurált
600. tétel
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
581-600
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-800]
[801-820]
[821-840]
[841-860]
[861-870]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS