254. Néprajzi tárgyak
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
761-780
[781-800]
[801-820]
[821-840]
[841-860]
[861-870]
Sütőtál
Délvidék, 20. sz. első fele, mázas cserép, alján "RUCNI RAD OSVIT" bélyegzővel
761. tétel
Sütőtál
Sümeg, 19. sz. vége, mázas cserép
762. tétel
Ostyasütő
magyar, 19. sz. vége, öntöttvas
763. tétel
Kuglófsütő, 2 db
magyar, 19. sz. vége, ónozott vörösréz
764. tétel
Háromláb és húsvilla, 2 db
Torockó, 19. sz. második fele, kovácsoltvas
765. tétel
Fedőtartó
Erdély, 19. sz. vége, kovácsoltvas és sárgaréz, L. T. monogrammal, kis sérülésekkel
766. tétel
Máktörő vas, 4 db
magyar, 19. sz. második fele, kovácsoltvas
767. tétel
Kuglófsütő
Ausztria, 20. sz. eleje, mázas cserép
768. tétel
Kuglófsütő
Dunántúl, 19. sz. második fele, mázas cserép
769. tétel
Kuglófsütő forma
Dunántúl (?), 19. sz. vége, mázas cserép, kis sérüléssel
770. tétel
Marcipándíszítő fa
német vagy magyar (?), 19. sz. vége, faragott, 6 oldalán apró motívumokkal díszített fa, kb. 110 db mintával
771. tétel
Sótartó, 2 db
Dunántúl, 19. sz. vége, mázas cserép
772. tétel
Cukrászati forma
német, 19. sz. vége, faragott, vésett fa (kétoldalas)
773. tétel
Nyeles lábas
Erdély, 19. sz. vége, mázas cserép, restaurált
774. tétel
Kiskorsó
német, 19. sz. vége, mázas cserép, rátétes díszítéssel, sérült
775. tétel
Mézesbáb forma (ütőfa)
Nyugat-Dunántúl, 1700 körül, faragott, vésett fa, sérült, Analógia: Weiner Piroska: Faragott mézeskalácsformák, Bp. 1981., 37. kép
776. tétel
Mézesbáb forma (ütőfa)
Debrecen, 1800 körül, faragott, vésett fa, sérült
777. tétel
Süvegcukorvágó
magyar, 1900 körül, kovácsoltvas, fa nyéllel és talpazattal
778. tétel
Krumplinyomó
magyar, 20. sz. eleje, faragott fa, fém betéttel
779. tétel
Szűrőtál
Nagybánya, 19. sz. második fele, mázas cserép
780. tétel
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
761-780
[781-800]
[801-820]
[821-840]
[841-860]
[861-870]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS