254. Néprajzi tárgyak
[401-420]
[421-440]
[441-460]
461-480
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-800]
[801-820]
[821-840]
[841-860]
[861-870]
Kancsó
Parád, 19. sz. második fele, rubinszínű hólyagos hutaüveg, színtelen kígyószerű füllel
461. tétel
Marcipánnyújtó
Erdély, 19. sz. eleje, színtelen és rózsaszín hutaüveg, optikai díszítéssel
462. tétel
Talpas kínáló
Parád, 20. sz. eleje, formába öntött kék üveg, belsejében "Isten áld meg a magyart" felirattal és magyar címer ábrázolással
463. tétel
Olaj- és ecettartó
Erdély, 19. sz. közepe, kék hutaüveg, optikai díszítéssel
464. tétel
Sajtbúra
Zemplén, 19. sz. vége, színtelen hutaüveg
465. tétel
Sajtbúra
466. tétel
Sajtbúra
Zemplén, 20. sz. eleje, bolti reklám tállal, színtelen üveg és feliratos "Gránit" keménycserép
467. tétel
Sajtbúra
Észak-Magyarország, 20. sz. eleje, színtelen hutaüveg
468. tétel
Lopó palackkal
Zemplén, 19. sz. vége, színtelen hutaüveg, köszörült díszítéssel
469. tétel
Kancsó
Zemplén, 19. sz. közepe, színtelen, bordás hutaüveg
470. tétel
Lopó
471. tétel
Palack
Ausztria, 19. sz. második fele, színtelen hutaüveg, köszörült és zománcfestett díszítéssel
472. tétel
Kotyogós palack
Zemplén, 19. sz. második fele, színtelen hutaüveg, aranyozott, köszörült díszítéssel, dugó hiányzik
473. tétel
Fürdőpohár (kúrapohár)
Parád, 19. sz. vége, színtelen, gerezdes üveg, köszörült díszítéssel, "Balatonfüred" felirattal, sérült
474. tétel
Szűz Mária
Zemplén (?), 19. sz. második fele, foncsorozott hutaüveg, festése megkopva, sérült
475. tétel
Kálvária
magyar, 19. sz., faragott, festett fa, papírmasé, kis sérüléssel
476. tétel
Üvegikon, 2 db - Sírbatétel és Kánai menyegző
Felvidék, 19. sz. második fele, festett, foncsorozott üveg (hinterglass), sérült
477. tétel
Kézi gyertyatartó
magyar, 19. sz. második fele, sárgaréz, állítható
478. tétel
"Tót" Biblia
1868, réz táblás, bőr kötéssel
479. tétel
Szenteltvíztartó
osztrák, 1800 körül, ón
480. tétel
[401-420]
[421-440]
[441-460]
461-480
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-800]
[801-820]
[821-840]
[841-860]
[861-870]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS