254. Néprajzi tárgyak
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
521-540
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-800]
[801-820]
[821-840]
[841-860]
[861-870]
Olajos korsó
Felvidék, 1853, ónmázas fajansz
521. tétel
Olajos korsó
Felvidék, 19. sz. első fele, ónmázas fajansz, kis sérülésekkel
522. tétel
Bögre
osztrák, 19. sz. második fele, ónmázas fajansz, sérült
523. tétel
Olajos korsó
Felvidék, 1833, ónmázas fajansz, nyakán "Martin Holos" felirat, alján jelezve, sérült
524. tétel
Tányér
Stomfa, 19. sz. vége, ónmázas fajansz, jelzett az alján: ST.
525. tétel
Kancsó
Felvidék, 19. sz. eleje, ónmázas fajansz
526. tétel
Tintatartó
Stomfa, 19. sz. első fele, ónmázas fajansz, talpán máz alatti kék jelzet, sérült
527. tétel
Kancsó
osztrák, 18. sz. második fele, ónmázas, gerezdes fajansz
528. tétel
Tányér
Felvidék, 19. sz. eleje, ónmázas fajansz, kopott
529. tétel
Ónfedeles kancsó
erdélyi szász (?), 18. sz. második fele, ónmázas fajansz, billenő ón fedéllel
530. tétel
Kancsó
Felvidék, 19. sz. első fele, ónmázas fajansz, mangánlila díszítéssel, sérült, restaurált
531. tétel
Tányér
Sopron, 1818, ónmázas fajansz, "IB" monogrammal, jelezve az alján: "K"
532. tétel
Bokály
Sopron, 19. sz. eleje, ónmázas fajansz, sérült
533. tétel
Bokály
Sopron, 1857, festett, mázas cserép, nyaka erősen restaurált
534. tétel
Céhbokály
Gmunden, 1793, ónmázas fajansz, mészáros céh szimbólumával, "DL" monogrammal, pereménél, fülnél sérült
535. tétel
Bokály
Torda, 19. sz. közepe, mázas cserép
536. tétel
Bokály
Székelyföld, 19. sz. második fele, mázas cserép, restaurált
537. tétel
Bokály
Beszterce, 18. sz. vége, mázas cserép, kis sérüléssel
538. tétel
Bokály
Székelykeresztúr, 19. sz. második fele, mázas cserép, sérült
539. tétel
Tál
Torda, 19. sz. második fele, mázas cserép, sérült
540. tétel
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
521-540
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-800]
[801-820]
[821-840]
[841-860]
[861-870]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS