666. Szemethy Imre (Budapest, 1945 - )
"Széljegyzetek Casanovához", 1976
rézkarc, papír
385*480 mm
j.j.l.: Szemethy Imre 1976; b.l.: "Széljegyzetek Casanovához"; k.l.: E. A. II/XV (colour proof)