Tányér
Zilah, 19. sz. második fele, mázas cserép
1001. tétel
Bokály
Zilah, 19. sz. első fele, mázas cserép
1002. tétel
Tányér
Zilah, 19. sz. második fele, mázas cserép, restaurált
1003. tétel
Bokály
1004. tétel
Erdélyi szász kályha
Homoróddaróc, 19. sz. első fele, mázas cserép, 28 db sima csempe, 16 db sarok csempe, 28 db párkány és 12 db korona, kis sérüléssel
1005. tétel
Kályhacsempe
Magyargyerőmonostor, 1880, debreceni János munkája,
1006. tétel
Kályhacsempe
Váralmás, 19. sz. második fele, mázatlan cserép, restaurált
1007. tétel
Kályhacsempe
Magyargyerőmonostor, 1880, Debreceni János munkája, mázatlan cserép
1008. tétel
Kályhacsempe
Székelyföld, 19. sz. eleje, mázas cserép, kis sérüléssel
1009. tétel
Kályhacsempe
Bánffyhunyad, 18?? (19. sz. második fele), zöldmázas cserép, sérült
1010. tétel
Kályhacsempe
Magyargyerőmonostor, 19. sz. első fele, mázatlan, csillámos cserép, kis sérüléssel
1011. tétel
Kályhacsempe
Bánffyhunyad, 19. sz. vége, Nagy István munkája, mázatlan cserép, sérült
1012. tétel
Kályhacsempe
Vármező, 19. sz. második fele, mázatlan cserép, sérült
1013. tétel
Sarokcsempe
Kalotaszeg, 18. sz. vége, mázatlan, csillámos cserép
1014. tétel
Kályhacsempe
Kalotaszeg, 18. sz. vége, mázatlan cserép, kétfejű sas ábrázolással
1015. tétel
Kályhacsempe
Bénffyhunyad, 19. sz. közepe, Nagy István munkája, mázatlan, csillámos cserép, sérült
1016. tétel
Kályhacsempe
Bánffyhunyad, 19. sz. közepe, Nagy István munkája, mázatlan, csillámos cserép
1017. tétel
Kályhacsempe
Székelyföld, 18. sz. második fele, mázatlan, csillámos cserép
1018. tétel
Szilke, 2 db
Csákvár és Balatonfelvidék, 19. sz. vége, mázas cserép, restaurált, sérült
1019. tétel
Szilke
Észak-Alföld, 20. sz. első fele, mázas cserép, sérült