280. Mészöly Géza (Sárbogárd, 1844 - Jobbágyi, 1887)
Tanya (Halásztanya)
olaj, fa
21,5*44,5 cm
j.n., ho. felirat: Mészöly Géza: Tanya Kohner Adolf
Kiállítva: a budapesti Orvos-szövetség védnöksége mellett rendezett Mű-kiállítás, Budapest, Műcsarnok, 1902 (kat.sz. 808.Tanya), Proveniencia: Kohner Adolf báró gyűjteményéből