Névmutató

TételSzerzőCím
2 Bomant, Mich. jelzésselVízparti táj, 1790
132 Guardi, Giacomo (1764 - 1835) követője, 19. sz.Velence látképe
184 Klein A. jelzéssel. 19. sz. második feleBeduin harcosok
284Aerni, Franz TheodorGolyózó gyerekek, 1892
118Amerikai festő, 19. sz. közepeLovas indiánra támadó medvék
165Ameseder, EduardMedve a hegyi patak partján, 1884
251Asmussen, ChristianParkrészlet lugassal
188Balló EdeA decsi bíró, 1898
111Barabás MiklósHölgyportré, 1842
101Barabás MiklósHildegard Lujza bajor hercegnő portréja, 1854
137Barabás MiklósSárgaruhás lány, 1841
218Barkász LajosTéli napsütés
270Basch AndorGyümölcscsendélet, 1941
77Bassano, Jacopo (ca. 1510 - 1592) után, 19. sz.A nyár allegóriája
78Belga festő, 19. sz. első feleTájkép pihenő pásztorral
223Béli Vörös ErnőLámpafénynél, 1904
152Benczúr GyulaIfjú hölgy báli ruhában, 1900 körül
148Benczúr Ida, DolányiHolland lány virágokkal
147Benczúr Ida, DolányiPünkösdirózsák enteriőrben, 1938
262Benedek PéterMenyecske, 1930
193Bihari Sándor"Pásztortűznél"
298Biondi, Ernesto"La vigilia di Natale"
264Boldizsár IstvánKártoló nő, 1934
254Bosznay IstvánTisza part, 1916
208Bosznay IstvánLigetes táj
213Bosznay IstvánVízparti alkony, 1907
195Bruck MiksaSzobabelső
122Burgartzky, JosefCsónakázók a Feichtenauer tavon
125Burgartzky, JosefSalzkammergut-i táj alakokkal
271Burghardt RezsőIfjú portréja
167Burghardt RezsőŐsszel a földeken
275Burghardt RezsőFehér ruhás lány a mezőn
294Canova, Antonio után, 19. sz.Herkules és Likhasz
162Carnier, H. jelzéssel, 19. sz. végeVelencei részlet
163Carnier, H. jelzéssel, 19. sz. végeVelence látképe
74Cignani, Carlo (Bologna, 1628 - 1719, Forli) -nak tulajdonítottDionysos és Eros Hephaistos műhelyében, 1680 körül VÉDETT - NO EXPORT
130Cipper, Giacomo (1664 - 1736) után, 18th centuryNő egércsapdával, és macskával VÉDETT - NO EXPORT
216Csabai - Wágner JózsefTemplomba menet
217Csabai - Wágner JózsefTéli falu, 1942
68Cuylenborch, Abraham van (Utrecht, 1610 -1658) után, 18. sz.Diana a grottában
235Czencz JánosFürdés előtt, 1947
221Czencz JánosTáncosnő, 1930
198Deák - Ébner Lajos"Szolnoki táj"
285Deák - Ébner LajosSzolnoki vásár
36Dél - itáliai vagy spanyol szobrász, 17. sz.Korpusz
83Dobyaschofky, FranzHerkules, 1864
232Dömötör MargitHölgy mandolinnal, 1939
100Donát János DánielFérfi portré
91Donát János DánielIfjú hölgy gyöngysorral, 1819
169Dunand, Aug. jelzéssel, 1900 körülFolyóparti táj naplementében
199Éder GyulaSzerelmespár
204Edvi - Illés AladárPatakpart híddal
201Edvi - Illés AladárTanya szénaboglyával
121Emil, AdamVadászat után, 1877
30Észak - itáliai szobrász, 18th centurySzent Anzelm
189Feszty ÁrpádPipázó paraszt
300Francia szobrász, 19. sz. második feleMerengő
308Francia szobrász, 19. sz. vége"Au jardin"
89Franck, Philipp Christian KonradNő lanttal, 1803 VÉDETT - NO EXPORT
23Francken, Frans ifj. (Antwerpen, 1581 - Antwerpen, 1642) után, 17. sz.Ecce homo
71Francken, Frans ifj. (Antwerpen, 1581 - Antwerpen, 1642) után, 17. sz. elejeMidasz király lakomája
267Franta, O. jelzéssel, 19. sz. végeRibizlit evő kislány
290Gautherin, JeanKaszafenő
291Gautherin, JeanMagvető
157Gessnitzer, CarlFolyóparti város látképe
158Gimes Lajos"Nürnberg"
255Glatz OszkárGyerekek a domboldalon, 1943
258Glatz OszkárLeány piros szalaggal, 1925
225Glatz OszkárLányka vörös ruhában, 1925
278Göbell János Árpád"Ellenség"
86Greguss János (Pozsony, 1837 - Budapest, 1892)-nak tulajdonítvaVitéz
145Gussow, CarlFérfi portré, 1883
143Haan Antal (Békéscsaba, 1827 - Anacapri, 1888)-nak tulajdonítvaFérfi portré
222Halmi ArtúrKályhánál melegedő kislány, 1893
287Haranghy Jenő"Igáslovak", 1920
245Háry GyulaVisegrád látképe
241Herman LipótÁrkádiai jelenet, 1928
237Herrer CézárLányok a réten, 1907
159Holczer F. jelzéssel, 19. sz. végeVelencei részlet
69Holland festő, 17. sz.Salamon király (töredék)
70Holland festő, 17. sz.Sába királynőjének kísérete (töredék)
133Holland festő, 18. sz.Viharos tengeren
85Holland festő, 19. sz.Bajuszos ifjú portréja
288Höppner, A. jelzéssel, 19. sz. végeCsendélet homárral
234Innocent FerencMákvirágok között, 1899
240Innocent FerencÁbrándozó
156Israëls, JosefVihar után VÉDETT - NO EXPORT
13Itáliai festő, 17. sz.Mózes visszatér a törvénytáblákkal
128Itáliai festő, 17. sz. végeTengerparti részlet előkelő társasággal
129Itáliai festő, 18. sz.Diána
116Itáliai festő, 18. sz.Ideál táj római romokkal
5Itáliai metsző, 18. századNovigrad látképe
31Itáliai szobrász, 18. sz.Mária
32Itáliai szobrász, 18. sz.Páduai Szent Antal
302Jahn, AdolfA bölcs Náthán
141Jettmar,RudolfSzakállas férfi portréja
140Jonghe, Gustave Léonard deRészvétlátogatás, 1867
124K. Spányi BélaVízparti fák
209K. Spányi BélaFolyópart naplementében
212K. Spányi BélaTéli alkony
306Kaessmann, JosefBüszt, 1837
265Kálmán PéterLány ünneplőben, 1912
261Kálmán PéterLány erdélyi népviseletben, 1917
243Kárpáthy JenőFürdőzők
220Kasznár Ring JenőTéli naplemente
174Kaufmann, AdolfTengerparti részlet halásszal, 1909
173Kaufmann, AdolfHazatérő birkanyáj
160Kaufmann, Karl"Catania", 1890
164Kaufmann, KarlVelencei látkép a dózsepalotával
123Kaufmann, KarlErdőbelső alakkal
139Kéméndy JenőLány rózsával, 1879
268Khrischke, FranzAsztali csendélet metszettel
226Knopp ImreA művész műterme
266Komáromi Kacz EndreÁbrándozó
273Konfár GyulaLeányportré
233Körösfői - Kriesch AladárNői portré, 1894
185Kovács MihályAllegorikus jelenet
260Kövesdy GézaVárakozók
250Közép - európai festőDombos táj, 1935
192Kozics FerencA kis libatolvaj
180Kupeczky, Jan (Prága, 1666/67 - Nürnberg, 1740) után, 19. sz.Önarckép
179Kupeczky, Jan (Prága, 1666/67 - Nürnberg, 1740) után, 19. sz.Önarckép
96Lacza EndreSzéchenyi István portréja, 1860
11Lanciano, Polidoro da (1515-1565) követője, 16. sz.Mária a gyermek Jézussal, a gyermek Keresztelő Szent Jánossal és Alexandriai Szent Katalinnal
205Lengyel - Reinfuss EdeLegelésző lovak
151Lotz KárolyNői portré
197Lüdecke - Cleve, AugustDelelő tehenek
281Macalik Alfréd"Virágzó gyümölcsfák"
277Magyar - Mannheimer GusztávVihar előtt
253Magyar - Mannheimer GusztávAlföldi táj
84Magyar festő, 1800 körülZrínyi Miklós portréja
88Magyar festő, 1800 körülPejacsevich Zsigmond ispán felesége, Annamária (1747-1802) portréja
25Magyar festő, 19. sz. elejeSegítő Mária (kegykép másolata)
24Magyar festő, 19. sz. elejeNepomuki Szent János
203Magyar festő, 19. sz. második feleTanyarészlet lovassal
150Magyar festő, 19. sz. második feleLány korsóval
136Magyar festő, 19. sz. második feleKislány babával
110Magyar festő, 19. sz. végeHázaspár portréja
228Magyar festő, 1900 körülFekvő akt
16Magyar szobrász, 19. sz.Mária a gyermek Jézussal
17Magyarországi szobrász, 18. sz.Két apostol
28Magyarországi szobrász, 18. sz.Fáklyát tartó puttó
99Mandl, Franz XaverFérfi portré, 1824
127Maney, F. jelzésselFolyóparti táj alakokkal, 1897
307Marcuse, RudolfLeány üsttel, 1902
93Marissal - Calberg, AndréeVadász csendélet
211Marius, H. jelzéssel, 19. sz. végeKikötői jelenet
210Marius, H. jelzéssel, 19. sz. végeVirágárusok
113Markó FerencTájrészlet
21Matteis, Veronica de jelzéssel, 19. sz., Beato Angelico utánAngyali üdvözlet
282Mednyánszky László báróSztojka Péter
283Mednyánszky László báróPihenő legény
292Mene, Pierre JulesVadászkutya
200Mészöly GézaTanyarészlet, 1887 VÉDETTSÉG ALÓL FELOLDVA - CAN BE EXPORTED
252Mészöly Géza"Balatonalmádi", 1870
305Michelangelo után, 19. sz.Mózes
295Michelangelo után, 19. sz. második feleLorenzo Medici síremlékének alakja
112Molnár JózsefFürdő után (Pompeji fürdőben), 1880 körül
299Moreau Vautier, Augustin - JeanFortuna, 1878
279Mousson TivadarNyári délután
309Müller, H. jelzéssel, 20. sz. elejeAllegorikus nőalak
181Munkácsy (Lieb) MihályFiú arcképe, 1860-as évek
206Muzsinszky Nagy EndreKatonák búcsúztatása, 1915
22N. G. monogrammal, 19. sz. vége"Allegória II."
102Naumann, Carl FriedrichIfjú portréja, 1845
26Német festő, 16. sz.Szent Kristóf VÉDETT - NO EXPORT
76Német festő, 18. sz.Pihenő előkelő vadásztársaság
73Német festő, 18. sz.Aeneas és Anchises Trójából menekül
92Német festő, 18. sz.Vadászcsendélet
12Német festő, 18. sz.Krisztus ostorozása
131Német festő, 18. sz. elejeTengerparti jelenet
10Német festő, 18. sz. közepeTengelicés Madonna
90Német festő, 18. sz. második feleFérfi képmás
178Német festő, 19. sz. közepeTéli táj
138Német festő, 19. sz. végeHázimuzsika
107Német miniatúrafestő, 18. sz. végeArisztokrata hölgy portréja
14Német szobrász, 18. sz.Evangélista szent
119Németh LajosErdei tisztáson, 1912
215Neogrády AntalTéli táj lovassal
214Neogrády AntalRőzseszedő
242Neogrády AntalVárakozás
166Neogrády LászlóTarpataki folyóvölgy
177Neogrády LászlóTéli táj
33Nyugat - magyarországi szobrász, 18. sz.Mária a gyermek Jézussal
29Nyugat - magyarországi szobrász, 18. sz.Feltámadt Krisztus
247Olasz festő, 20. sz. első feleCapri
296Olasz szobrász, 19. sz. második feleSzamáron lovagoló Bacchus
304Olasz szobrász, 20. sz. közepeXXIII. János pápa (1881-1963) portréja
219Olgyai ViktorHavas erdőbelső
109Orlai Petrich SomaFérfi portré (Irinyi József portréja?), 1857 VÉDETT - NO EXPORT
47Orosz ikonfestő, 1800 körülCsodatévő Szent Miklós szentekkel
40Orosz ikonfestő, 1800 körülA Hilandári Tisztaságos Istenszülő ikonjának pontos mása
53Orosz ikonfestő, 1850 körülKeresztelő Szent János szentekkel
63Orosz ikonfestő, 1888Istenszülő minden fájdalmasok öröme
62Orosz ikonfestő, 19. sz.Pantokrátor
56Orosz ikonfestő, 19. sz. elejeIstenszülő, a "Jel"
52Orosz ikonfestő, 19. sz. elejeKeresztelő Szent János
61Orosz ikonfestő, 19. sz. első feleÁldó Krisztus szentekkel
44Orosz ikonfestő, 19. sz. első feleAhtirszkaja Istenanya ikonja
51Orosz ikonfestő, 19. sz. közepePantokrátor
50Orosz ikonfestő, 19. sz. második feleSzent Mitrofán (?) az Istenszülő Szmolenszkij ikonjával és két női szenttel
46Orosz ikonfestő, 19. sz. második feleAz Istenszülő kazányi képmása
54Orosz ikonfestő, 19. sz. második feleTápláló Istenanya képmása
48Orosz ikonfestő, 19. sz. második feleVeronika kendője
57Orosz ikonfestő, 19. sz. második feleKrisztus feltámadása (pokolraszállása)
59Orosz ikonfestő, 19. sz. második feleNégyosztatú ószertartású ikon
43Orosz ikonfestő, 19. sz. végeDeészisz
58Orosz ikonfestő, 19. sz. végeSzent Kozma, Szent Damján, Szent Panteleimon, Szent Mihály arkangyal és egy férfi szent
55Orosz ikonfestő, 19. sz. végeHodigitria Istenszülő képmása
65Orosz ikonfestő, 19. sz. végeIstenszülő minden fájdalmasok öröme
60Orosz ikonfestő, 19. sz. végeSzent Miklós
67Orosz ikonfestő, 19. sz. végeGrebnyevszkaja Istenszülő képmása
45Orosz ikonfestő, 19. sz. végeNévai Szent Alexander
41Orosz ikonfestő, 1900 körülA Konyevszkaja Istenszülő képmása
49Orosz ikonfestő, 1900 körülSzent Juliánusz, a gyermekekért imádkozó
66Orosz ikonfestő, 1900 körülSárkányölő Szent György
64Orosz ikonfestő, 1900 körülKibővített Szentháromság
105Orosz miniatúrafestő,19. sz. közepeOrosz katonatiszt portréja (a Szent Anna és Szent György orosz, a Polonia Restitua lengyel, és Pour la Mérite porosz legmagasabb kitüntetésekkel)
176Osztrák festőTéli táj kovácsműhellyel, 1859
9Osztrák festő, 18. sz.A Jó Pásztor
42Osztrák festő, 18. sz.Árpádházi Szent Erzsébet és Szent Pál apostol
72Osztrák festő, 18. sz. második feleDávid Góliát fejével
117Osztrák festő, 1800 körülIdeál táj
115Osztrák festő, 1800 körülVándorok
97Osztrák festő, 19. sz. elejeKatonatiszt
98Osztrák festő, 19. sz. elejeFérfi portré
114Osztrák festő, 19. sz. első feleRomantikus táj lovasokkal
134Osztrák festő, 19. sz. első feleNői portré
135Osztrák festő, 19. sz. első feleNői portré
120Osztrák festő, 19. sz. második feleVadászat
168Osztrák festő, 19. sz. második feleFolyóparti táj vándorokkal
75Osztrák festő, 19. sz., Jan Steen modorábanLakoma után
34Osztrák szobrász, 1700 körülSzent Anna
35Osztrák szobrász, 18. sz.Maria Immaculata
297Osztrák szobrász, 18. sz.Gyermek Bacchus
38Osztrák szobrász, 18. sz.Adoráló angyal
39Osztrák szobrász, 18. sz.Angyal
18Osztrák szobrász, 18. sz.Piéta
8Osztrák szobrász, 1800 körülMária Immaculata
303Osztrák szobrász, 19. sz. elejeII. Ferenc német-római császár portréja
312Osztrák szobrász, 19. sz. végePásztorlányka
37Osztrák szobrász, 19. sz. végeKeresztrefeszített Krisztus
15Osztrák szobrász, 1900 körülSzent József a gyermek Jézussal
104Osztrák vagy német festő, 19. sz. első feleFiúcska portréja
126Otto, H. jelzéssel, 19. sz. közepeTájrészlet pásztorokkal
103Pataky LászlóKétökrös szekér; Ékszerválogató hölgyek; Történelmi jelenet
269Perlmutter IzsákHátakt, 1895
274Perlmutter IzsákCsendélet almákkal, 1915 körül
79Perrier, Francois (1590 - Párizs, 1650) után, 18. sz.Galatea, Acis és Polyphemus
81Pian, Antonio deTemplombelső alakokkal
301Picault, Emile LouisEgyiptomi írnok
82Piranesi, Giovanni BattistaAntik római romok
108Plumier jelzéssel, 19. sz.Hölgyportré
248Poll HugóNyári domboldal
94Potter, Paulus (Enkhuizen, 1625 - Amszterdam, 1654) követője, 17. sz. végePihenő pásztorok
95Purgau, Franz Michael Sigismund vonHalat fogó jégmadár vörösbeggyel, 1730 körül
20Raffaello Santi után, 19. sz. első feleA Sixtusi Madonna mása
19Raffaello után, 19. sz. közepeMária a gyermek Jézussal
154Reinprecht KárolyAranykor, 1924
207Réti IstvánTájkép szénaboglyával
170Reyne, Charles AndréVadászkutya a réten
313Róna József"Egy kérdés"
311Róna József"A kis türelmetlen"
172Rosenmayer FerencŐszi szántás
191Roskovics Ignác"Úrfi kijátok", 1883
87Rubens, Pieter Paul után, 19. sz. második feleAlbert és Nikolaus Rubens, a művész gyermekeinek portréja
257Rudnay GyulaBábonyi táj, 1947
280Rudnay GyulaSzüreti jelenet, 1947
263Rudnay GyulaPihenő asszony tájban
276Rudnay GyulaKapáló, 1934
4Schnitzer, LucasÉrsekújvár látképe
272Stefán Henrik (Máriakéménd, 1896 - Amersse, 1971)-nek tulajdonítottKislány portré, (Dusi) 1920
230Stein JánosFiatal nimfa leselkedő ifjúval
144Stein JánosBorbély Rezső honvéd alezredes 2-i honvéd pótzászlóalj parancsnoka
229Stein JánosAlvó bacchánsnő
227Stein JánosForrásnál (Vágyódás)
187Stetka GyulaKucsmás férfi portréja, 1882
155Stoll, Leopold vonVirágcsendélet madárkával, 1846
238Szánthó MáriaAkt vörös lepellel
146Székely BertalanMerengő lány
183Székely BertalanVázlat a Halászbástya freskóihoz
149Székely BertalanHölgyportré
182Székely BertalanVázlat a Halászbástya freskóihoz, 1903
244Szentmiklóssy ZoltánViharos tenger
202Szlányi LajosTanya udvar szénakazlakkal
286Szőnyi IstvánFalképvázlat
224Szüle PéterAz ékszeres ládika, 1920
186Than MórTörténelmi jelenet
142Thedy, MaxFérfi portré, 1884
153Thill, Caroline jelzésselRózsás csendélet pillangókkal, 1851
27Tiepolo, Giovanni DomenicoSzűz Mária, 1770-es évek VÉDETT - NO EXPORT
80Tiziano, Vecellio utánAz égi és földi szerelem, 1903
171Tölgyessy ArtúrNyárfák
239Tornai GyulaArab táncosnő
194Újházy FerencSzobabelső, 1854 VÉDETT - NO EXPORT
293Valton, CharlesSzarvasbika
249Vass ElemérErdőrészlet, 1925
256Vass ElemérVásárban, 1922
190Vastagh György, id.Kispadon
259Vastagh György, id.Lány a gémeskútnál
236Vígh BertalanVirágszedő leány
310Villanis, Emmanuel"Saida"
246Wagner, Hans JohannHolland kikötő
161Wagner, Hans JohannMediterrán tengerparti város
106Weichselbaum, MichaelFérfi portré
1Wigand, BalthasarSzálloda parkja
175Wimmer, ConradEsős nap, 1874
6Zajicek, Karl WenzelA Magyar Tudományos Akadémia látképe
7Zajicek, Karl WenzelA pesti Duna-part a Belvárosi templommal
3Zajicek, Karl WenzelA Budavári Palota épülete a Kinizsi gőzhajóval a Dunán
196Zemplényi TivadarKaszálás, 1910
231Zemplényi TivadarHölgyportré
289Zombori - Moldován Béla"Gombák"