72. Emecz S. (a 19. sz. közepén Keszthelyen élt festő)
Szépkilátó (Szigliget látképe Balatongyörök felől), 1865
olaj, vászon
55,5*82 cm
j.b.l.: Emecz S. 1865, Irodalom: Sólyom Ede: A keszthelyi halászcéh, Zalai Múzeum 1. 1987, 191-192.