68. Than Mór (Óbecse, 1828 - Trieszt, 1899)
”Sappho utolsó óráiban”, 1894
olaj, vászon
80*120 cm
j.j.l.: Than M. 1894 és Than M., Kiállítva: A Nemzeti Szalon Állandó Műkiállítása, I. Sorozat, Budapest, 1894. október (kat. 107. Sappho utolsó óráiban, olajf. magántulajdon), Magyar mesterek negyedik csoportkiállítása, Budapest, Ernst Múzeum, 1917, (kat. 44. Sap