45. Bükkerti Mariska, Gémes Gindert Péterné (Budapest, 1889 - Budapest, 1923)
“Egy csésze tej”, 1913
olaj, karton
57,5*48,5 cm
j.j.f.: Bükkerti M. 1913, Kiállítva: A Magyar Képzőművésznők Egyesülete Ötödik Rendes Tárlata, Budapest, Nemzeti Szalon, 1913. május-június (kat. 20. Egy csésze tej, olajf.), Kiállítva és reprodukálva: Saphier-Hölgyek palettával, 2008, (20. kép), kis sérüléssel