119. Mendlik Oszkár (Radvánc, 1870 - Aerdenhut, 1963)
Erdőssy Béla festőművész arcképe, 1900
olaj, vászon
50*40 cm
j.j.l.: Mendlik O. (töredékes), aukció: XIII. Nagy Művészeti Aukció, Budapest, Gróf Almásy-Teleki Éva Művészeti Intézete (volt Ernst Múzeum), 1944. február, (kat. 288.), sérült, keret nélkül