Névmutató

TételSzerzőCím
874.Feltámadt Krisztus
1126.Üvegikon - Fájdalmas Istenanya
894Balló EdeElőkelő hölgy portréja (Willem Drost után)
1164Baranyay AndrásÖnarckép Jane Morris-al, 1982
1167Baranyay AndrásKezek
801Dél - oroszországi ikonfestő, 19. sz. második feleTanító Krisztus és jelenetek Krisztus életéből
827Délszláv művész, 19. sz.Riza - Szent Mihály
1169Derkovits GyulaHalász, 1920
891Dürer, Albrecht után, 18. sz.Krisztus siratása - A Nagy Passió sorozatból
1170Egry JózsefTanulmány
1178Ernst, Max"Sasfejek", 1962
832Északkelet Kárpátok vidéki ikonfestő, 19. sz. elejeDeézisz
830Északkelet Kárpátok vidéki ikonfestő, 19. sz. közepeSzeráf
1162Farkas IstvánPihenő aktok, 1930
1168Farkas IstvánAsztali csendélet
893Francia művész, 18. sz.Zöldséges kofa VÉDETT
1060Francia szobrász, 19. sz. végeMadonna
1058Goa-i szobrász, 19. sz. elejeXavéri Szent Ferenc
838Görög ikonfestő, 1800 körülMihály arkangyal legyőzi a gonoszt
808Görög ikonfestő, 1800 körülSzent Miklós
1160Gyulai Liviusz"Egy komisz kölyök naplója", 1974
1172Hajdu István (Étienne)Jelek
887Hondius, HendrickLucas van Leyden festőművész portéja
834Ioan Diacul, Lunca-i ikonfestő, 18. sz. második feleÓszövetségi Szentháromság; Istenszülő a gyermek Jézussal és két angyallal
896Itáliai festő, 17. sz.Kronosz alvó angyallal és puttóval VÉDETT
916Itáliai szobrász, 19. sz. második feleApolló büszt
1174Kondor BélaFekvő alak
1176Korniss DezsőRablók III., 1977
1171Korniss DezsőÁttűnések
1175Korniss DezsőÖrdög, 1984
859Közép - európai festő, 18. sz. ( Rigaud, Hyacinte után)Salvator Mundi
833Lengyel festő, 18. sz.A Brno-i Fekete Madonna mása
1159Lenkey ZoltánÜlő akt, 1958
888Leyden, Lucas van (1494 - 1533) után, 19. sz.Lázár feltámasztása
892Ligeti Antal"Lomnici csúcs"
870Luca Giordano után, 17. sz. végeAz igazságosság allegóriája VÉDETT NO EXPORT
858Magyar festő, 18. sz. végeMária megkoronázása
898Magyarországi szobrász, 18. sz.Korpusz
903Magyarországi szobrász, 18. sz.Öltöztethető Madonna
881Magyarországi szobrász, 18. sz.Apostol
880Magyarországi szobrász, 18. sz.Korpusz
884Magyarországi szobrász, 18. sz.Korpusz
883Magyarországi szobrász, 18. sz. elejePieta
905Magyarországi szobrász, 18. sz. első feleKorpusz
885Magyarországi szobrász, 19. sz.Öltöztethető Madonna
1057Magyarországi szobrász, 19. sz.Sasvári Pieta
879Magyarországi szobrász, 19. sz.Páduai Szent Antal
1056Magyarországi szobrász, 19. sz.Madonna a gyermek Jézussal
1173Maurer DóraTriptichon, 1971
1179Miro, Joan"XX. század", 1976
847Moldáv ikonfestő, 18. sz.Szent Miklós
846Moldáv ikonfestő, 18. sz.Pantokrátor
854Moldáv ikonfestő, 18. sz. végeDeézisz
1166Nagy IstvánTemetőrészlet
895Német festő, 18. sz.Tudós portréja
1154Német művészÉjszakai horgászat, 1841
867Német szobrász, 18. sz.Püspök szent - Ereklyetartó
899Nyugat - magyarországi szobrász, 18. sz.Szent Sebestyén
868Nyugat - magyarországi szobrász, 18. sz. közepeApostol
869Nyugat - magyarországi szobrász, 18. sz. közepeFérfi szent
850Nyugat - oroszországi ikonfestő, 19. sz. elejeKrisztus és Keresztelő Szent János
864Olasz festő, 18. sz.Töviskoszorús Krisztus
860Orosz ikonfestő, 1700 körülKrisztus Pantokrátor
816Orosz ikonfestő, 18. sz.Naptár ikon - December hónap
819Orosz ikonfestő, 18. sz.Urunk színeváltozása Illés prófétával, Mózessel, Péter, Jakab és János apostolokkal
844Orosz ikonfestő, 18. sz.Újszövetségi Szentháromság Istenszülővel és Keresztelő Szent Jánossal, angyalokkal
820Orosz ikonfestő, 18. sz.Szent Mihály arkangyal, Flór és Lavr szentekkel
806Orosz ikonfestő, 18. sz. második feleMária elszenderedése
813Orosz ikonfestő, 18. sz. végeTyihvini Istenanya
818Orosz ikonfestő, 1800 körülJelenetek Illés próféta életéből
804Orosz ikonfestő, 19. sz. elejeKazányi Istenanya
815Orosz ikonfestő, 19. sz. elejeKiválasztott szentek Krisztus nem kézzel festett képének (Akheiropoietosz) ábrázolásával
803Orosz ikonfestő, 19. sz. elejeNégyosztatú ikon - Sabaoth, Bogoljubovoi Istenszülő szentekkel
839Orosz ikonfestő, 19. sz. elejeSzent György
826Orosz ikonfestő, 19. sz. elejeTyihvini Istenszülő
822Orosz ikonfestő, 19. sz. elejeMária a szentekkel
821Orosz ikonfestő, 19. sz. elejeKrisztus pokolraszállása és feltámadása
817Orosz ikonfestő, 19. sz. első feleKrisztus pokolraszállása és feltámadása ünnepekkel
809Orosz ikonfestő, 19. sz. első feleVlagyimiri Istenanya
811Orosz ikonfestő, 19. sz. első feleNégyosztatú ikon - Feodorovoi és barlangkolostori Istenszülővel
802Orosz ikonfestő, 19. sz. első feleKrisztus, Csodatévő Szent Miklós, Kozma és Damján gyógyító szentek, Istenszülő az el nem égő csipkebokor szentekkel
840Orosz ikonfestő, 19. sz. első feleÚti ikon - Triptichon
810Orosz ikonfestő, 19. sz. első feleTyihvini Istenszülő, Gábor és Mihály arkangyallal, Péterrel és Pállal
807Orosz ikonfestő, 19. sz. első feleHáromosztatú ikon - az Istenszülő bevezetése a templomba, az Istenszülő elszenderedése és ortodox szentek
814Orosz ikonfestő, 19. sz. első feleVir Dolorum
812Orosz ikonfestő, 19. sz. második feleTriptichon - Istenszülő, Péter és Alekszij metropolitákkal
841Orosz ikonfestő, 19. sz. második feleÓszövetségi Szentháromság
805Orosz ikonfestő, 19. sz. második feleA dicső Istenszülő szentekkel
845Orosz ikonfestő, 19. sz. második feleKrisztus pokolraszállása és feltámadása
837Orosz ikonfestő, 19. sz. végeIstenszülő "Minden fájdalmasok öröme"
842Orosz ikonfestő, 19. sz. végeKazányi Istenanya
861Orosz ikonfestő, 19. sz. végeSzent Miklós és Szent Bonifác
843Orosz ikonfestő, 19. sz. végeKét ortodox szent
825Orosz művész, 18. sz. második feleRiza - Krisztus pokolraszállása ünnepekkel
824Orosz művész, 19. sz.Riza - Trónoló Krisztus szentekkel
836Orosz művész, 19. sz. második feleRiza - Szent Miklós
828Orosz művész, 19. sz. második feleRiza - Vlagyimiri Istenanya
835Orosz művész, 19. sz. végeRiza - Krisztus pokolraszállása és feltámadása ünnepekkel
829Orosz művész, 19. sz. végeRiza - Ószövetségi Szentháromság
882Osztrák szobrász, 18. sz.Angyal pár
889Osztrák szobrász, 18. sz.Angyal pár
848Pavel Teodorovici és ConstandinSzent Lukács evangélista (Királyi kapu részlet), 1752
1153Piranesi, Giovanni BattistaTivoli vízesések látképe
1153Piranesi, Giovanniu BattistaTivoli vízesések látképe
1155Pór BertalanPihenő pásztor és nyája, 1922
1163Pór BertalanBika
886Raimondi, Marcantonio után, 19. sz.Herkules és Anteusz
851Román ikonfestő, 18. sz. közepeTanító Krisztus (ikonosztáz része - Királyi kapu mellől)
831Román ikonfestő, 19. sz. első feleMária a kis Jézussal
855Román ikonfestő, 19. sz. végeJézus a kereszten, Madonna és Szent Miklós
849Román ikonfestő, 19. sz. végeTanító Krisztus
852Román ikonfestő, 19. sz. végeVISSZAVONVA
823Szerb ikonfestő, 19. sz. elejeIstenszülő és Szentháromság (kétoldalas ikon)
853Szerb ikonfestő, 19. sz. végeSzent Kozma és Damján
1177Tóth MenyhértHázak, 1936 körül
1165Uitz BélaKuporgó asszony