Tétel | Szerző | Cím |
874 | . | Feltámadt Krisztus |
1126 | . | Üvegikon - Fájdalmas Istenanya |
894 | Balló Ede | Előkelő hölgy portréja (Willem Drost után) |
1164 | Baranyay András | Önarckép Jane Morris-al, 1982 |
1167 | Baranyay András | Kezek |
801 | Dél - oroszországi ikonfestő, 19. sz. második fele | Tanító Krisztus és jelenetek Krisztus életéből |
827 | Délszláv művész, 19. sz. | Riza - Szent Mihály |
1169 | Derkovits Gyula | Halász, 1920 |
891 | Dürer, Albrecht után, 18. sz. | Krisztus siratása - A Nagy Passió sorozatból |
1170 | Egry József | Tanulmány |
1178 | Ernst, Max | "Sasfejek", 1962 |
832 | Északkelet Kárpátok vidéki ikonfestő, 19. sz. eleje | Deézisz |
830 | Északkelet Kárpátok vidéki ikonfestő, 19. sz. közepe | Szeráf |
1162 | Farkas István | Pihenő aktok, 1930 |
1168 | Farkas István | Asztali csendélet |
893 | Francia művész, 18. sz. | Zöldséges kofa VÉDETT |
1060 | Francia szobrász, 19. sz. vége | Madonna |
1058 | Goa-i szobrász, 19. sz. eleje | Xavéri Szent Ferenc |
838 | Görög ikonfestő, 1800 körül | Mihály arkangyal legyőzi a gonoszt |
808 | Görög ikonfestő, 1800 körül | Szent Miklós |
1160 | Gyulai Liviusz | "Egy komisz kölyök naplója", 1974 |
1172 | Hajdu István (Étienne) | Jelek |
887 | Hondius, Hendrick | Lucas van Leyden festőművész portéja |
834 | Ioan Diacul, Lunca-i ikonfestő, 18. sz. második fele | Ószövetségi Szentháromság; Istenszülő a gyermek Jézussal és két angyallal |
896 | Itáliai festő, 17. sz. | Kronosz alvó angyallal és puttóval VÉDETT |
916 | Itáliai szobrász, 19. sz. második fele | Apolló büszt |
1174 | Kondor Béla | Fekvő alak |
1176 | Korniss Dezső | Rablók III., 1977 |
1171 | Korniss Dezső | Áttűnések |
1175 | Korniss Dezső | Ördög, 1984 |
859 | Közép - európai festő, 18. sz. ( Rigaud, Hyacinte után) | Salvator Mundi |
833 | Lengyel festő, 18. sz. | A Brno-i Fekete Madonna mása |
1159 | Lenkey Zoltán | Ülő akt, 1958 |
888 | Leyden, Lucas van (1494 - 1533) után, 19. sz. | Lázár feltámasztása |
892 | Ligeti Antal | "Lomnici csúcs" |
870 | Luca Giordano után, 17. sz. vége | Az igazságosság allegóriája VÉDETT NO EXPORT |
858 | Magyar festő, 18. sz. vége | Mária megkoronázása |
898 | Magyarországi szobrász, 18. sz. | Korpusz |
903 | Magyarországi szobrász, 18. sz. | Öltöztethető Madonna |
881 | Magyarországi szobrász, 18. sz. | Apostol |
880 | Magyarországi szobrász, 18. sz. | Korpusz |
884 | Magyarországi szobrász, 18. sz. | Korpusz |
883 | Magyarországi szobrász, 18. sz. eleje | Pieta |
905 | Magyarországi szobrász, 18. sz. első fele | Korpusz |
885 | Magyarországi szobrász, 19. sz. | Öltöztethető Madonna |
1057 | Magyarországi szobrász, 19. sz. | Sasvári Pieta |
879 | Magyarországi szobrász, 19. sz. | Páduai Szent Antal |
1056 | Magyarországi szobrász, 19. sz. | Madonna a gyermek Jézussal |
1173 | Maurer Dóra | Triptichon, 1971 |
1179 | Miro, Joan | "XX. század", 1976 |
847 | Moldáv ikonfestő, 18. sz. | Szent Miklós |
846 | Moldáv ikonfestő, 18. sz. | Pantokrátor |
854 | Moldáv ikonfestő, 18. sz. vége | Deézisz |
1166 | Nagy István | Temetőrészlet |
895 | Német festő, 18. sz. | Tudós portréja |
1154 | Német művész | Éjszakai horgászat, 1841 |
867 | Német szobrász, 18. sz. | Püspök szent - Ereklyetartó |
899 | Nyugat - magyarországi szobrász, 18. sz. | Szent Sebestyén |
868 | Nyugat - magyarországi szobrász, 18. sz. közepe | Apostol |
869 | Nyugat - magyarországi szobrász, 18. sz. közepe | Férfi szent |
850 | Nyugat - oroszországi ikonfestő, 19. sz. eleje | Krisztus és Keresztelő Szent János |
864 | Olasz festő, 18. sz. | Töviskoszorús Krisztus |
860 | Orosz ikonfestő, 1700 körül | Krisztus Pantokrátor |
816 | Orosz ikonfestő, 18. sz. | Naptár ikon - December hónap |
819 | Orosz ikonfestő, 18. sz. | Urunk színeváltozása Illés prófétával, Mózessel, Péter, Jakab és János apostolokkal |
844 | Orosz ikonfestő, 18. sz. | Újszövetségi Szentháromság Istenszülővel és Keresztelő Szent Jánossal, angyalokkal |
820 | Orosz ikonfestő, 18. sz. | Szent Mihály arkangyal, Flór és Lavr szentekkel |
806 | Orosz ikonfestő, 18. sz. második fele | Mária elszenderedése |
813 | Orosz ikonfestő, 18. sz. vége | Tyihvini Istenanya |
818 | Orosz ikonfestő, 1800 körül | Jelenetek Illés próféta életéből |
804 | Orosz ikonfestő, 19. sz. eleje | Kazányi Istenanya |
815 | Orosz ikonfestő, 19. sz. eleje | Kiválasztott szentek Krisztus nem kézzel festett képének (Akheiropoietosz) ábrázolásával |
803 | Orosz ikonfestő, 19. sz. eleje | Négyosztatú ikon - Sabaoth, Bogoljubovoi Istenszülő szentekkel |
839 | Orosz ikonfestő, 19. sz. eleje | Szent György |
826 | Orosz ikonfestő, 19. sz. eleje | Tyihvini Istenszülő |
822 | Orosz ikonfestő, 19. sz. eleje | Mária a szentekkel |
821 | Orosz ikonfestő, 19. sz. eleje | Krisztus pokolraszállása és feltámadása |
817 | Orosz ikonfestő, 19. sz. első fele | Krisztus pokolraszállása és feltámadása ünnepekkel |
809 | Orosz ikonfestő, 19. sz. első fele | Vlagyimiri Istenanya |
811 | Orosz ikonfestő, 19. sz. első fele | Négyosztatú ikon - Feodorovoi és barlangkolostori Istenszülővel |
802 | Orosz ikonfestő, 19. sz. első fele | Krisztus, Csodatévő Szent Miklós, Kozma és Damján gyógyító szentek, Istenszülő az el nem égő csipkebokor szentekkel |
840 | Orosz ikonfestő, 19. sz. első fele | Úti ikon - Triptichon |
810 | Orosz ikonfestő, 19. sz. első fele | Tyihvini Istenszülő, Gábor és Mihály arkangyallal, Péterrel és Pállal |
807 | Orosz ikonfestő, 19. sz. első fele | Háromosztatú ikon - az Istenszülő bevezetése a templomba, az Istenszülő elszenderedése és ortodox szentek |
814 | Orosz ikonfestő, 19. sz. első fele | Vir Dolorum |
812 | Orosz ikonfestő, 19. sz. második fele | Triptichon - Istenszülő, Péter és Alekszij metropolitákkal |
841 | Orosz ikonfestő, 19. sz. második fele | Ószövetségi Szentháromság |
805 | Orosz ikonfestő, 19. sz. második fele | A dicső Istenszülő szentekkel |
845 | Orosz ikonfestő, 19. sz. második fele | Krisztus pokolraszállása és feltámadása |
837 | Orosz ikonfestő, 19. sz. vége | Istenszülő "Minden fájdalmasok öröme" |
842 | Orosz ikonfestő, 19. sz. vége | Kazányi Istenanya |
861 | Orosz ikonfestő, 19. sz. vége | Szent Miklós és Szent Bonifác |
843 | Orosz ikonfestő, 19. sz. vége | Két ortodox szent |
825 | Orosz művész, 18. sz. második fele | Riza - Krisztus pokolraszállása ünnepekkel |
824 | Orosz művész, 19. sz. | Riza - Trónoló Krisztus szentekkel |
836 | Orosz művész, 19. sz. második fele | Riza - Szent Miklós |
828 | Orosz művész, 19. sz. második fele | Riza - Vlagyimiri Istenanya |
835 | Orosz művész, 19. sz. vége | Riza - Krisztus pokolraszállása és feltámadása ünnepekkel |
829 | Orosz művész, 19. sz. vége | Riza - Ószövetségi Szentháromság |
882 | Osztrák szobrász, 18. sz. | Angyal pár |
889 | Osztrák szobrász, 18. sz. | Angyal pár |
848 | Pavel Teodorovici és Constandin | Szent Lukács evangélista (Királyi kapu részlet), 1752 |
1153 | Piranesi, Giovanni Battista | Tivoli vízesések látképe |
1153 | Piranesi, Giovanniu Battista | Tivoli vízesések látképe |
1155 | Pór Bertalan | Pihenő pásztor és nyája, 1922 |
1163 | Pór Bertalan | Bika |
886 | Raimondi, Marcantonio után, 19. sz. | Herkules és Anteusz |
851 | Román ikonfestő, 18. sz. közepe | Tanító Krisztus (ikonosztáz része - Királyi kapu mellől) |
831 | Román ikonfestő, 19. sz. első fele | Mária a kis Jézussal |
855 | Román ikonfestő, 19. sz. vége | Jézus a kereszten, Madonna és Szent Miklós |
849 | Román ikonfestő, 19. sz. vége | Tanító Krisztus |
852 | Román ikonfestő, 19. sz. vége | VISSZAVONVA |
823 | Szerb ikonfestő, 19. sz. eleje | Istenszülő és Szentháromság (kétoldalas ikon) |
853 | Szerb ikonfestő, 19. sz. vége | Szent Kozma és Damján |
1177 | Tóth Menyhért | Házak, 1936 körül |
1165 | Uitz Béla | Kuporgó asszony |