533. Márton Piroska, Futásfalvi (Nyárádszereda, 1899 - Budapest, 1996)
"Csendélet", 1950 körül
olaj, vászon
60*68,5 cm
j.j.l.: F. Márton Piros; ho. hagyatéki pecsét
Kiállítva és reprodukálva: Saphier: Hölgyek palettával, 2008, 47. kép