264. Festmények és szobrok a Saphier-gyűjteményből II. - 2. nap > Hárfázó (Tihanyi kocsma búcsú másodnapján), 1939

770. Szabados Jenő (Vecsés, 1911 - Voronyezs, 1942)

Hárfázó (Tihanyi kocsma búcsú másodnapján), 1939

olaj, vászon

60,5*70,5 cm

j.b.l.: Szabados Jenő Tihany 1939 aug 10.

Kiállítva és reprodukálva: Szabados Jenő festőművész Centenáriumi Emlékkiállítása, Vecsés, József Attila Művelődési Ház, 2011. szeptember 23-október 2. (kat. 28; 42. kép); Reprodukálva: Szabados Jenő festőművész élete és munkássága, CD-ROOM, 2011, 367. kép; Kiállítva: 92. Csoportkiállítás, Budapest, Nemzeti Szalon, 1940. április 21-május 5. (kat. 77.); Bartha László, Hrabéczy Ernő, Cserepes István, Koffán Károly, Szabados Jenő festőművészek kiállítása, Budapest, Gróf Almásy-Teleki Éva Művészeti Intézete (volt Ernst Múzeum), 1942. április 11-19. (kat. 97.); Szabados Jenő festőművész emlékkiállítása, Budapest, Fővárosi Képtár, 1949.