Dísztál
Delft, 18. sz., ónmázas fajansz, jelezve az alján és Pekár Imre felirata: "Hubrecht Broner ? Delft 1679 Pekár Imre 1895 Hanover", hajszálrepedt
1481. tétel
Dísztál
Delft, 18. sz. eleje, ónmázas fajansz, apró sérüléssel
1482. tétel
Dísztányér pár
1483. tétel
Díszváza
1484. tétel
Díszváza
Fischer Ignác, Budapest, 1880 körül, mázas keménycserép, jelezve az alján: masszába nyomott Fischer I. Budapest 60
1485. tétel
Korsó pár
1486. tétel
Kaspó
Schütz Cilli, 1880 körül, mázas fajansz, jelzett az alján: masszába nyomott: Schütz Cilli, restaurált
1487. tétel
Étkészlet, 6 személyes
1488. tétel
Talpas pohár
osztrák, 19. sz. első fele, türkizkék kalcedonüveg, fazettált test, képmezőben festett Avilai Szent Teréz (?) ábrázolással, fényes aranyozással
1489. tétel
Talpas pohár
osztrák, 19. sz. első fele, anyagában színezett türkizkék kalcedonüveg, színes zománccal-aranyozással díszítve
1490. tétel
Talpas pohár
osztrák, 19. sz. első fele, anyagában színezett türkizkék kalcedonüveg, fazettált test, fényes aranyozással és színes zománcfestéssel
1491. tétel
Talpas pohár
osztrák, 19. sz. második fele, türkizkék kalcedonüveg, fazettált, zománc díszfestéssel, arany kontúrozással, kissé megkopva, apró hibával
1492. tétel
Patikaedény pár
magyar, 19. sz., kék kalcedonüveg, festett latin feliratokkal
1493. tétel
Váza
osztrák, 19. sz. közepe, anyagában színezett türkizkék kalcedonüveg, tíz lapra fazettált, peremen apró sérülésekkel
1494. tétel
Fedeles kupa
német, 18. sz. második fele, tejüveg, zománcfestett díszítéssel, ón fedelén vésett FV monogrammal
1495. tétel
Kupa
cseh, 1760 körül, tejüveg, zománcfestett díszítéssel, Reprodukálva: Rastal-Sammlung Historischer Trinkgefasse Keramikmuseum Westerwald, 102. oldal, 184. tétel, hajszálrepedt
1496. tétel
Talpas kínáló
Zemplén, 19. sz. második fele, fújt kék kalcedon üveg, fehér zománcfestett peremszalaggal
1497. tétel
Fedeles patikaedény
19. sz. vége, tejüveg, festett felirattal, peremén apró csorbával
1498. tétel
Talpas pohár
osztrák, 19. sz. második fele, színezett zöld üveg, fazettált test, ezüstnitráttal és fényes aranyozással plasztikusan festve, kissé megkopva
1499. tétel
Talpas pohár
osztrák, 19. sz. közepe, színezett uránzöld üveg, fazettált test, ezüstnitráttal és fényes arannyal festve, Justicia alakjával, sérült