1366. Klasszicista cukordoboz
Selmecbánya, 1800 körül, 13 latos antik ezüst, Matthias Henkuss mesterjegy, kecses levéldíszes lábakon, kalapált, ovális test, tagológyűrűkkel és plasztikus körtés tetődísszel, sérült
307 g; 11,5*13*9,5 cm