Karosszék
magyar, 19. sz. vége, faragott, pácolt bükkfa, kárpitozott ülőrésszel és háttámlával
261. tétel
Szék, 8 db
magyar, 19. sz. vége, pácolt tölgyfa, faragott díszítéssel, esztergált lábakon, bársony ülőrésszel, fém szegecsekkel
262. tétel
Szófa
magyar, 19. sz. vége, diófa, faragott díszítéssel, felújított kárpittal, sérült
263. tétel
Legény népviseletben
Horthy Pál (1865-1907), színes ólomüveg ablak, jelezve jobbra lent: H. P. (ligatúrás), az egyik üveglap törött
264. tétel
Fotelágy
magyar, 20. sz. első fele, fenyőfa és bükkfa, kárpitozott ülő- és fekvő résszel, hátrahajtható támlával
265. tétel
Kilim pár
magyar, 1900 körül, szövött gyapjú, sérült
266. tétel
Szalonasztal
magyar, 1930 körül, fenyőfa alapon diófa borítással, tetején üveglappal, sárgaréz peremdísszel, sérült
267. tétel
Szalongarnitúra, 8 db-os
magyar, 20. sz. első fele, bükkfa és diófa, hajlított üvegekkel, csiszolt tükörlappal, sérült, 2 fotel: 87*67*80 cm; dohányzóasztal: 61*86 cm
268. tétel
Falióra
osztrák, 1860 körül, negyedütős szerkezet, diófa borítású tok, ingával, 3 db súllyal, tok sérült
269. tétel
Posztamens
magyar, 20. sz. első fele, esztergált bükkfa, kis sérüléssel
270. tétel
Falióra
magyar, 1900 körül, negyedütős szerkezet, diófa tok, faragott díszítéssel, homokfúvott üveggel, üveg sérült, ingával, felhúzókulccsal
271. tétel
Zsúrkocsi
magyar, 1920 körül, pácolt bükkfa, kiemelhető tálcával, görgőkön, oldalra lehajló ajtókkal, sérült
272. tétel
Zsúrkocsi
magyar, 20. sz. első fele, részben hajlított, gőzölt bükkfa, két oldallapja felhajtható, négy görgővel, sérült
273. tétel
Tálalószekrény
magyar, 1900 körül, tölgyfa alapon mahagóni borítással, sárgaréz veretekkel, csiszolt üvegekkel és tükörlappal, faragott díszítéssel, sérült
274. tétel
Zsúrkocsi
magyar, 20. sz. eleje, pácolt bükkfa, fém palacktartókkal,1 üveg törött, görgőkön, sérült