Art deco szőnyeg
magyar, 20. sz. eleje, szövött technika
1100. tétel
Gyertyatartó, 4 db
Bécs, 1859 és 1869, 13 latos antik ezüst, 2 db talp kitöltve, 1 levél hiányzik
1101. tétel
Kandallódísz, 2 db
orosz (?) , 19. sz., ezüst, öntött neorokokó, egyoldalú, stilizált váza virágcsokorral, csiszolt füstkvarc gömbbel és szalagos achát talppal
1102. tétel
Oltár gyertyatartó
18. sz., antik ezüst, háromoldalú, trébelt, préselt test, copf stílusú díszítéssel
1103. tétel
Úrvacsora készlet
1104. tétel
Kegykép
Bécs, 1857, 13 latos antik ezüst, Christian Sander Schöne (?) mesterjegy, préselt, vésett, poncolt díszítéssel, Madonna félalak bársony paszpartun, fa keretben
1105. tétel
Teatartó
Hanau, 1888 utáni német hold korona fémjel, 800 ezrelékes ezüst, aranyozás nyomával, J.D. Schleißner Söhne jelzettel, gazdag virág motívummal díszítve
1106. tétel
Monstrancia
1107. tétel
Tálka
Bécs, 1860, 13 latos antik ezüst, Franz Schiffer mesterjegy, ovális, öblös forma, visszahajtott peremmel, grófi koronás monogrammal, apró hibával
1108. tétel
Fedeles bonbon kínáló
Pest, 1867-1936 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, töredékes mesterjegy, csont díszgyűrűkkel, tetőn apró sérüléssel
1109. tétel
Kínáló
Bécs, 1867-1922 közötti fémjel és 1937-1966 közötti budapesti jel, 800 ezrelékes ezüst, Josef Lechner mesterjegy, leveles-indás dekorral
1110. tétel
Kínáló
Bécs, 1840, 13 latos antik ezüst talp, "AB" mesterjegy, gazdagon díszített barokk stílusú talpazat, színtelen üveg tál későbbi kiegészítés
1111. tétel
Kegykép
1112. tétel
Szenteltvíztartó
német, 19. sz. utolsó harmada, 800 ezrelékes aranyozott ezüst, elmosódott fémjel, barokk stílusú, a gyermek Keresztelő Szent János alakjával
1113. tétel
Fali feszület
Bécs, 1872-1922 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, Hermenn Südfeld mesterjegy és bécsi hivataljel, üreges, szárvégeken barokkos felhőcsomó imitációkkal, apró sérüléssel
1114. tétel
Gyertyatartó pár
1115. tétel
Tortatál
Budapest, 1937-1966 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, Taub Jenő mesterjegy, három öntött lábon álló, kerek, ívelt forma, duplán visszahajtott, bordás peremmel, kis felületi hibával
1116. tétel
Pezsgősvödör
német, 1872-1902 közötti linzi behozatali jellel, 800 ezrelékes ezüst, WoM mesterjegy, domborított tájképekkel, szatír és nimfa alakjával, virágfüzérekkel, oroszlánkarmos lábakkal
1117. tétel
Füles kínáló
1118. tétel
Gyertyatartó pár
Bécs, 1872-1922 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, "KB" mesterjegy, préselt, 4 oldalú, baluszteres forma, domborított indás díszítéssel, oroszlánkarmos lábakkal, kis sérüléssel