Váza
Fischer Vilmos, 1877, festett porcelánfajansz, alján "A Kolozsvári ipartörténeti kiállításra Fischer Vilmos 1877" felirattal
1301. tétel
Váza
Herend, 20. sz. eleje, áttört, festett, aranyozott porcelán, jelezve az alján: máz alatti kék koronás címerrel, masszába nyomott "Herend" felirattal, 6713 belekarcolt számmal
1302. tétel
Tányér, 2 db
Herend, 1900 körül, festett porcelán, csipkebogyós dekorral, aljakon masszába nyomott "Herend" bélyegzéssel
1303. tétel
Gyümölcsös kínáló
Pirkenhammer, 1900 körül, festett porcelán, zöld Pirkenhammer bélyegzővel, Herenden festve, talpon arany "K. Wellner Herend" felirattal
1304. tétel
Herendi teáskészlet
Herend, 1943, festett porcelán, Sanghai dekor, mandarin figurás fogókkal, fülekkel, talpakon jelzett, 1 db süteményes tányér restaurálva, apró hibával
1305. tétel
Fedeles díszváza
Doccia, 19. sz. vége, festett, aranyozott porcelán, antikizáló jelenetekkel, jelzett az alján: máz alatti koronás "N" monogram
1306. tétel
Asztali virágtartó (?)
francia, 1800 körül, festett, aranyozott porcelán, aljában masszába nyomott 1219 és S9, aranyozása kissé kopott
1307. tétel
Zenélő fiúk
Bécs, 19. sz. közepe, festett, aranyozott porcelán, talpán máz alatti kék jelzettel, restaurált
1308. tétel
Potpouri tartó
Berlin, 19. sz. második fele, festett, aranyozott, áttört porcelán, faunfejes fülekkel, az alján máz alatti kék jellel, két oldalán gáláns jelenetekkel, kis sérüléssel, restaurált
1309. tétel
Dísztányér
1310. tétel
Ifjú pár galambokkal
Bécs, 19. sz. közepe, festett, aranyozott porcelán, talpán máz alatti kék jelzettel, apró sziromhibákkal
1311. tétel
Díszváza
Meissen, 20. sz. eleje, festett, aranyozott porcelán, kígyópárokból kialakított fülekkel, alján: máz alatti kék kardos jel és A148 karcolt számozás, 67-es méretszám
1312. tétel
Sétakocsikázás
német, Sitzendorf (?), 20. sz. második fele, festett porcelán, talpán máz alatti kék jelzet, apró sérüléssel
1313. tétel
Arató pár
Herend, 20. sz., festett, aranyozott porcelán, jelzett az alján: masszába nyomott "Herend" és máz feletti jel, formaszám: 5770, 5771
1314. tétel
A Tél allegóriája
Herend, 20. sz. vége, festett, aranyozott porcelán, Belloni László munkája, jelzett a talpán: masszába nyomott "Herend" és máz feletti jel, Belloni László jelzet
1315. tétel
Rokokó pár
Herend, 20. sz. vége, festett, aranyozott porcelán, jelzett a talpán: masszába nyomott "Herend" és máz feletti jel
1316. tétel
A virágárus, a cserépárus és az osztrigaárus
Herend, 20. sz. vége, festett, aranyozott porcelán, kettőn: "Belloni László" jelzéssel, az alján: masszába nyomott "Herend" és máz feletti jel
1317. tétel
Herendi étkészlet, 59 db
1896 körül, "Grand Hongrois" mintájú festett porcelán, jelezve az alján: zöld szalagos, koronás,+ Herend feliratos jellel, egykor a Hlatky-Schlichter család tulajdona
1318. tétel
Csésze és alj
Herend, 20. sz. eleje, festett, aranyozott porcelán, talpakon máz alatti kék jelezettel
1319. tétel
Csokoládés csésze
Thüringia, 19. sz. közepe, festett, aranyozott porcelán, jelzett az alján: masszába nyomott "F&R"bélyegzővel, monokróm tájképpel