Jelenetek Nagy Sándor életéből
701. tétel
Balthasar Denner után, 19. sz.: Idős hölgy
festett porcelán, Balthasar Denner műve a bécsi Kunsthistorisches Múzeumban található, KPM Berlin (?), 24*18,5 cm
702. tétel
Apácamunka - Szent Franciska
osztrák, 18. sz., Szent Franciska, tempera, papír, polion díszítéssel (sodrott fémszál, üvegpaszta, selyem), 26,5*21 cm
703. tétel
Hágár búcsúja VÉDETT - NO EXPORT
Berlin, 1840 körül, Willem George Wagner (Hága, 1814 - Hága, 1855) festett porcelán j.j.l.: Wagner, ho.: masszába nyomott jellel, BÁV 16/131, restaurált, kerettel, 25,5*19 cm
704. tétel
Ámor diadalszekéren
német, 19. sz. vége, festett porcelán, aranyozott fa keretén tűzzománc bordűrökkel, kis sérüléssel,, 22*26 cm (kerettel, 11,5*16 cm (porcelán kép)
705. tétel
Istállóban
francia, 19. sz., tűzzománc, sárgaréz keretbe, 19,5*23,5 cm
706. tétel
Monstrancia
osztrák, 18. sz. első fele, préselt, domborított, aranyozott sárgaréz és vörösréz, talpán vésett virágdísszel, m: 48,5 cm
707. tétel
Távcső lencsesapkával
francia, 19. sz. vége, sárgaréz és fa, jelzés nélkül, h: 81,5 cm
708. tétel
Utazó óra
francia, 19. sz. vége, ébresztős, egyhetes járat, cilinderes gátszerkezet, aranyozott sárgaréz tokban, csiszolt üveglapokkal, római számos zománcfestett számlappal, m: 19 cm
709. tétel
Apollo és Selené mint a Nap és a Hold allegóriája
710. tétel
Cselédhívó csengő zsinór
osztrák, 1900 körül, hímzett textil, sárgaréz szerelékkel, kis sérüléssel
711. tétel
Vértál
Nürnberg, 16. sz., domborított sárgaréz, vésett és poncolt díszítéssel, d: 39,5 cm
712. tétel
Díszdoboz
Bécs, 1900 körül, fa és sárgaréz intarzia, belseje réz, kis sérülésekkel, m: 10 cm, d: 14,5 cm
713. tétel
Képkeret
osztrák, 18. sz. sárgaréz, ón rátétekkel, 33*21,5 cm
714. tétel
Kehely
18. sz., domborított, aranyozott sárgaréz, aranyozott cuppan-n ezüst rátétes díszítménnyel, m: 21,5 cm
715. tétel
Stevengraph, 3 db
angol, 1900 körül, selyem szövés, The Start, The Water jump, The finish, 16*23,5 cm
716. tétel
Leveles doboz
francia, 1900 körül, fehér kaucsuk fémperemes fedlap vadászjelenettel és préselt papírmasé doboz gyerek ábrázolásokkal, párnázott kék selyembéléssel, 19,5*13,5*8,5 cm
717. tétel
Kártyadoboz
magyar, 20. sz. első fele, fa doboz, belsejében rekeszekkel, zsetontartó dobozokkal, francia és magyar kártyákkal, sérült, 10*31,5*18 cm
718. tétel
Földgömb
magyar, Magyar Földrajzi Intézet Rt. Budapest, 20. sz. első fele, esztergált fa talapzaton, papírmasé, sérült, hiányos, m: 38 cm
719. tétel
Porcelán pipa