Támlásszék
Békés megye, 19. sz. második fele, fonott ülőrésszel, faragott fa, sérült
208. tétel
Karosszék, 2 db
Baranya megye, 19. sz. közepe, faragott, hajlított bükkfa
209. tétel
Fejőszék
Dunántúl, 19. sz. vége, diófa
210. tétel
Asztal
magyar, 19. sz., tömör cseresznyefa, egy fiókkal, lábain faragott díszítéssel, sérült
211. tétel
Támlás szék, 6 db
magyar, 1900 körül, tömör kőrisfa, nádazott ülőkével
212. tétel
Kétajtós szekrény
Bize, 19. sz. első fele, festett fenyőfa, alján egy fiókkal, aranyozott réz veretekkel, belsejében rekeszekkel, eredeti zárszerkezettel, kulcs pótolt
Gondolkodó szék
Sárköz, 19. sz. második fele, faragott, festett fenyőfa
215. tétel
Kétajtós ruhásszekrény
Harta, 1884, faragott, festett fenyőfa, "Maria Sedrich Anno 1884" felirattal, eredeti zárszerkezettel, kulccsal, akasztós
216. tétel
Tálas fogas
Harta, 1899, faragott, festett fenyőfa, sérült
217. tétel
Tálas
Alföld, 1884, faragott, festett fenyőfa, "Sajhin Marton Raba 1884" felirattal
218. tétel
Falitéka
Harta, 1869, faragott, festett fenyőfa, alul két fiókkal
219. tétel
Falitéka
Harta, 1865, faragott, festett fenyőfa, 2 fiókkal, eredeti zárszerkezettel, Reprodukálva: Boross Marietta: A hartai festett bútorok, Budapest, 1982. színes borító