Kelengyeláda
Harta, 1883, festett fenyőfa, "Bajer Christl" és "Johan Schmal" feliratokkal, kovácsoltvas zárszerkezettel, fogantyúkkal és kulccsal, alul egy fiókkal
228. tétel
Falitéka
Harta, 1856, faragott, festett fenyőfa, kovácsoltvas veretekkel
229. tétel
Kétajtós ruhásszekrény
Harta, 1863, faragott, festett fenyőfa, "Magdalena Schnausigel" felirattal, eredeti zárszerkezettel, akasztós, sérült
230. tétel
Ágy, 2 db
Harta, 20. sz. eleje, festett, faragott fenyőfa, az egyik datált: 1928
231. tétel
Ebédlőgarnitúra, 5 db-os
Sárköz, 19. sz. vége, faragott, festett fenyőfa, asztal egy fiókkal és zárható rekesszel, hiányos, tálas sérült, tálas: 37*84*19 cm; asztal: 64*140*96 cm
232. tétel
Leveles láda
Harta, 1856, faragott, festett fenyőfa, felirattal, eredeti zárszerkezettel, kulcs nélkül
233. tétel
Falitéka
Sárköz, 1867, faragott, festett fenyőfa
234. tétel
Tükör
Békés megye, 19. sz. második fele, festett, faragott fenyőfa
235. tétel
Baldachinos ágy
Békés megye, 1895, faragott, festett fenyőfa, "Oravecz Mihal" és "Bogar Zuzanna", sérült
236. tétel
Sarokpad
Harta,1899, faragott, festett fenyőfa,"Katarina..." és "Andreas Weber" felirattal
237. tétel
Támlás szék, 4 db
Harta, 1936 (1 db), 1940 (3 db), festett, faragott fenyőfa, "Peter Schneiderin" és a 3 széken "Péter Srőb", "Theresia Shrädel" felirattal
238. tétel
Tálas szekrény
Harta, 1883, faragott, festett fenyőfa, porcelán fogantyúkkal, felirattal, bal oldalán 4 fiókkal, jobb oldalán 4 álfiókkal
239. tétel
Falitéka
Sárköz, 1864, faragott, festett fenyőfa, sérült