1519. Talpas pohár
osztrák, 19. sz. első fele, királykék kalcedonüveg, nyolc lapra fazettált öblös test, ezüstnitráttal festett madaras-pillangós-bogaras-virágos díszítés, fényes aranyozással
m: 12,4 cm