753. Gáborjáni Szabó Kálmán (Debrecen, 1897 - Budapest, 1955)
Tisza-part, 1946
watercolour on paper
315*460 mm
j.j.l.: G. Szabó, K. 1946; h.o.: kiállítási cédula töredék
Kiállítva: Magyar Művészhetek Reprezentatív Képzőművészeti Kiállítása, Budapest, v. Ernst Múzeum, 1947. január (kat. sz. 19. Tisza) és Saphier aukció, 1998. kat. sz. 86.