281/1. Műtárgyak és szőnyegek > Teáscsésze és alj

927. Teáscsésze és alj

m: 6,2 cm, d: 15,2 cm

Meissen, 19. sz. második fele, festett és aranyozott porcelán, rózsa és nefelejcs díszítéssel, talpakon máz alatti kék jelzettel, a tulajdonos szóbeli közlése alapján Jászai Mari színésznő hagyatékából származik.