927. Teáscsésze és alj
m: 6,2 cm, d: 15,2 cm
Meissen, 19. sz. második fele, festett és aranyozott porcelán, rózsa és nefelejcs díszítéssel, talpakon máz alatti kék jelzettel, a tulajdonos szóbeli közlése alapján Jászai Mari színésznő hagyatékából származik.