949. Dísztányér
d: 30 cm
Zsolnay gyár, Pécs, 1890 körül, festett, aranyozott, áttört, fehércserép, jelezve a hátoldalán: masszába nyomott 'Zsolnay Pécs' és máz alatti 'TJM Zsolnay Pécs' kék jellel, formaszám: 2775, restaurált