270. Régi mesterek, 19. és 20. századi festmények > Istenszülő a gyermekkel és szentekkel, 1755

10. Bécsi művész

Istenszülő a gyermekkel és szentekkel, 1755

színezett rézmetszet, papír

735*590 mm

sérült, k.l. felirat: „Az istenszülőnek ezen rézbe metszett képmását készítette a Kozaniból való Joannisz Kyriaki Úr. Ugyanő felajánlotta Alexandria Nagy Egyházának maga és szülei emlékére, ugyanazon Alexandriai Apostoli Trón protoszinkelloszával Partheinosszal egyetemben. Bécsben 1755 május 20-án. (Emlékezzél meg még) Joannész, Hrisztodulosz, Naumés Dimitriosz szolgáidról.” bal oldalon: Teológus (ev.) Szent János, Nagy Szent Athanásziosz, (ohridi) Szent Naum, jobb oldalon: Keresztelő Szent János, (alexandriai) Szent Kürillosz, Szent Kristóf