1. Báthori Gábor erdélyi fejedelem adománylevele
Erdély, 1611. december 24.-i Váradon történt okirat, mely szerint Báthori Gábor erdélyi fejedelem Kerchyed-i Koncz Lőrincnek nemességet adományoz, házát és Nyílföldön és Erdőberegen található birtoka-, aranyozó és tusfestett kutyabőr keretben