270. Régi mesterek, 19. és 20. századi festmények > Báthori Gábor erdélyi fejedelem adománylevele

1. Báthori Gábor erdélyi fejedelem adománylevele

Erdély, 1611. december 24.-i Váradon történt okirat, mely szerint Báthori Gábor erdélyi fejedelem Kerchyed-i Koncz Lőrincnek nemességet adományoz, házát és Nyílföldön és Erdőberegen található birtoka-, aranyozó és tusfestett kutyabőr keretben