199. Lotz Károly (Homburg vor der Höhe, 1833 - Budapest, 1904)
Ifjú barettben
olaj, vászon
55,5*40,5 cm
j.j.l.: Lotz K.
ho. felirat: 17 IV. 892 Lotz K.