283. Égi nagyságok, földi kicsinységek - Nagy József gyűjteménye > Fűszertartó, 3 db

273. Fűszertartó, 3 db

a. Csehszlovákia, 1921-1928 közötti fémjel, 800 ezrelékes belül aranyozott ezüst, „G. és S.” mesterjegy, 107-es formaszám, 3 levél formájú lábon, öblös tálka vésett, koronás „T.O.” tulajdonosi monogrammal kanálka kiegészítés: 1867-1936 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, „S.J.” mesterjegy, színtelen üvegbetéttel
Ntto: 37 g, 5,5 × 3,5 cm, h: 3 cm
b. Pest, 1867-1936 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, belül fényes aranyozással, Gedliczka & Söhne mesterjegy, 3 levél formájú lábon, vésett, köznemesi koronás „M.N.” tulajdonosi monogrammal, színtelen, csiszolt üvegbetéten kis csorbulással
Ntto: 27 g, 5 × 3,2 cm
c. magyar (?), 19. sz. második fele, ezüstözött fém, 3 oroszlánkarmos lábon, belül aranyozás nyomával, peremén kis hibával, színtelen, csiszolt üvegbetét pótolt
5,3 × 2 cm