283. Égi nagyságok, földi kicsinységek - Nagy József gyűjteménye > Fűszertartó, 4 db

262. Fűszertartó, 4 db

a. 19. sz. első fele, antik ezüst, ovális formájú talp és tálka, sugárbordás díszítéssel
16 g, 5,5 × 4,4 × 2 cm
b. Bécs, 1848, 13 latos antik ezüst, „(H). S.” mesterjegy, hólyagolt díszítéssel, ívelt peremen apró sérüléssel
18 g, 5,2 × 4 × 3 cm
c. Buda vagy Pest, 183..., 13 latos antik ezüst, „I.C.” (?) mesterjegy, hólyagolt díszítéssel, apró talpperem hibával
21 g, 5,3 × 4,3 × 3,2 cm
d. Prága, 1872-1922 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, „W.” mesterjegy, hólyagolt díszítéssel
19 g, 5,3 × 4,2 × 2,5 cm