151. Talpas kereszt
m: 37 cm
Erdély, 19. sz. közepe, filigrán díszes, ezüstözött réz, faragott puszpángfatalpán vésett felirat: 'Georgie Balta, Anna Balta nascula Pisoski 1864 memorie 13'sérült, hiányos