217. Művészeti tárgyak, ezüstök és ékszerek > Duplafedeles férfi kulcsos zsebóra

1126. Duplafedeles férfi kulcsos zsebóra

Liverpool, 19. sz. közepe, finom antik arany tok és szerkezettakaró, 14 k arany óralánccal, Robert Rosskel (működött 1790-1847) jelzettel, tokszám: 5824, római számos, percbeosztásos, kis, másodperckörös számlap, 13 köves szerkezet, vésett csapágylemezekkel, fedlap és hátlap finom, kézi vésettel, kulccsal, működik, eredeti dobozában, Almásy László Ede utazó, Afrika kutató hagyatékából, kis sérüléssel

lánc: 8,2 g; óra Btto: 54,6 g; d: 45 mm