219. Néprajzi tárgyak
401-420
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-800]
[801-820]
[821-840]
[841-860]
[861-880]
[881-900]
[901-920]
[921-940]
[941-960]
[961-978]
Bokály
Boleráz, 18. sz. vége, ónmázas fajansz, "bordás" díszítéssel, alján "I" jelzéssel, sérült
401. tétel
Csalikorsó
Modor, 19. sz. vége, ónmázas fajansz, áttört díszítéssel, jelezve az alján: Modor 18/4, apró sérüléssel
402. tétel
Bokály
Kosolna, 18. sz. vége, ónmázas fajansz, jelezve az alján: "K", restaurált
403. tétel
Bokály
Felvidék, 18. sz. vége, ónmázas fajansz
404. tétel
Bokály
Ószombat, 19. sz. eleje, ónmázas fajansz, Analógia: Poszthabán kerámiaművészet, Budapest, 216. o. 37. és 43. kép
405. tétel
Bokály
Ószombat, 19. sz. első fele, ónmázas fajansz, restaurált
406. tétel
Bokály
Stomfa, 19. sz. eleje, ónmázas fajansz, Szent István ábrázolással, jelezve az alján "ST", kiegészített
407. tétel
Ónfedeles bokály
Ausztria, 18. sz. második fele, ónmázas fajansz, restaurált
408. tétel
Bokály
Felvidék, (Nyugat - Szlovákia), 18. sz. második fele, ónmázas fajansz, Nepomuki Szent János ábrázolással, restaurált
409. tétel
Bokály
Felvidék, 19. sz. vége, ónmázas fajansz
410. tétel
Tányér
flamand, 18. sz. második fele, ónmázas fajansz, jelezve az alján: "MO", restaurált
411. tétel
Bokály
Felvidék, 19. sz. második fele, ónmázas fajansz
412. tétel
Bokály
Nagylévárd, 19. sz. eleje, ónmázas fajansz, restaurált, kiegészített
413. tétel
Bokály
Felvidék (Ószombat?), 19. sz. eleje, ónmázas fajansz, alján "IR" jelzéssel
414. tétel
Olajos korsó
415. tétel
Bokály
Ószombat, 18. sz. vége, ónmázas fajansz, jelezve az alján: "W", restaurált
416. tétel
Korsó
Felvidék, 1800, ónmázas fajansz, restaurált
417. tétel
Füles tányér
Alvinc, 18. sz. vége, ónmázas fajansz
418. tétel
Bokály
Poszthabán, Nyugat - Dunántúl (Sopron?), 18. sz. vége, ónmázas fajansz, mázhibás
419. tétel
Tányér
Felvidék, 19. sz. eleje, ónmázas fajansz
420. tétel
401-420
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-800]
[801-820]
[821-840]
[841-860]
[861-880]
[881-900]
[901-920]
[921-940]
[941-960]
[961-978]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS