285. Műtárgyak, szőnyegek, ezüstök, ékszerek > Asztali lámpa

925. Asztali lámpa

m: 71 cm

Zsolnay gyár, Pécs, 1880 – 85 körül, festett porcelánfajansz, transzparens mázakkal festett bogáncsvirágok és pillangók ábrázolásával, fényes arany kontúrozással, talpán máz alatti kék TJM családi jelzettel, faragott, aranyozott fa talp és zárógyűrű, kété